Kübra Nur Topçu

Dünyada Bir Yerdeyim

“Ben bir müzisyenim, ondan sonra bir Karadenizliyim ama hepsinin ötesinde bir devrimciyim. Ve gerçekten doğru bildiğim bir şeyi ortaya koymaktan çekinmem.” Kazım Koyuncu

Pera Palas'ta Gece Yarısı

Atatürk’ün esintileri eminim sizi heyecanlandıracaktır. Zamanlar arasındaki geçiş, dönemin şartları ve eski İstanbul’un izlerini göreceğimiz bir dizi olmuş...

Yaşasın Tiyatro! Yaşasın Kadın!

Bu ay her yerin afişlerle dolduğu, kırmızı perdelerin açıldığı şölen gibi bir ay. Aylardır bugünü bekleyen gece gündüz çalışan ekiplerin emeklerinin karşılığını alacağı gün. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kutlu olsun.

Güzel Yaz

Hani hep hayalini kurarız ya… Sessiz bir ortamda bembeyaz görüntüye karşı sayfalar çevirmeyi, heeh işte şimdi tam zamanı. O zaman Pavese’nin içinizi ısıtacak “Güzel Yaz” adlı romanı sizlere eşlik etsin.

Yaşamaya Dair

Yaşamaya Dair Nazım Hikmet’in en sevilen şiirlerinden biridir. Yaşamdan tat almak ve yaşamı değerli kılmak gibi önemli anlardan bahsetmiştir.

Bir Kavuklu

Bu ay sizlere kısa bir süre önce kaybettiğimiz usta sanatçı Ferhan Şensoy’un kaleme aldığı bir oyundan uyarlanan filmden bahsedeceğim.