Her zaman yoğun ilgiyi, bakımı hak eden cildimize Glowin Yüz Yogası ve Face Serum ile bakmanın tam zamanı...

Konu cildimiz olunca biz kadınlar için mesele ciddiyet kazanıyor. Herkes her zaman ışıltılı, yumuşak ve canlı bir cilde sahip olmak istese de ne yazık ki mevsimler ve dış etkenler buna engel olabiliyor. Biz de bu etkenlere karşı kolları sıvayarak cildimizi içten dışa güzelleştirebilmek için yüz yogası ve masaj ile başlamalıyız.

Evinizde cildinize en iyi şekilde bakmanın, iyi hissetmenin doğal bir yolu yüz yogası ile kendinize sadece günde on dakika zaman ayırarak düzenli ve istikrarlı uygulamalarla her yaşta ışıltılı bir cilde sahip olacaksınız.

Evet, yüz yogası yapıyoruz. Bu yöntem gerçekten işe yarıyor mu?

Yöntemimin gerçekten işe yaradığına dair kanıt aramakta haklısınız ve işte yüz yogası üzerine çalışma: Northwestern Üniversitesindeki dermatologlar, yöntemi baştan sona incelediler. Bu incelemelerin sonucunda yüz yogasının sizi 20 hafta gibi kısa bir sürede 3 yaş daha genç gösterdiği kanıtlanmıştır.

Sadece bu araştırma ile bitmiyor. BBC Two'da The Twinstitute adlı bir programda doktorlar, yüz yogasının sizi bir ayda bir yaş daha genç gösterebileceğini açıkladılar.

Herkesin yüz yogasını veya masajı günlük rutinine dahil etmeye çalıştığını düşünüyorum.
"Yüz yogası ile hızlı sonuçlar almak için neler yapabiliriz?" diye soranları duyar gibiyim.

Yüz yogasına başladığınızda en önemli konu ellerinizin ve cildinizin temiz olması. Gün boyunca birçok şeye dokunursunuz ve ellerinizde ne kadar bakteri taşıdığınızı bilseniz şaşırabilirsiniz. Yapmak isteyeceğiniz son şey bu bakterileri yüzünüze sürmek olacaktır. En iyi sonuçları almak için temiz eller ve temiz bir yüzle başladığınızdan emin olun. İlerlemenizi takip etmek için haftada bir önden ve yandan fotoğraflarınızı çekin. Yüz yogasının pozitiflikle ilgili olduğunu hatırlamak önemlidir. Daha öncesinde de kötü görünmüyordunuz ancak ilerlemenizi takip etmek farkı görmenizi sağlar ve bu da harika bir motive edici faktördür.

Yüzümüzdeki istenmeyen çizgi ve kırışıklıkların çoğuna stresten kaynaklanan mimikler neden olur. Gün içinde ara sıra aynaya bakarak yüzünüzü kontrol edin. Gerginliği azaltmak için yüzünüzü gevşetin ve birkaç derin nefes alın. Yüzümüzü daha yakından tanıyabilmek ve yüz egzersizleri sırasında istenmeyen kırışıklık oluşturmamak için ayna bizim yardımcımız...

Egzersizler sırasından omurganızı ve çenenizi dik tutun. Sizi her zaman yukarı doğru çeken bir ipin olduğunu düşünün. Gün boyunca da kendinizi kontrol edin. Bu, boyun çevresindeki sarkmayı önlemeye yardımcı olacaktır.

Yüz yogası ve faydaları ciddi işlerdir ancak antrenman sırasında komik suratlar yapıyorsunuz. Devam edin ve kendinize gülün. Gülmek, burada yaptığımız işin büyük bir parçasıdır çünkü gerginliğin boşaltılmasını sağlar. Ameliyatsız yüz germe işleminizin sonuçlarını hızlandırmak için seansınız boyunca derin nefes alın.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM TARZINI BENİMSEMELİYİZ!

Bol su için. Şekeri, alkolü, kafeini azaltın. Bol bol meyve ve sebze yiyin. Gece de 8 saat uyuyun ve stres seviyenizi azaltın. Tüm bunların yüz yogasından alacağınız sonuçların üzerinde büyük etkisi olacaktır.

YÜZÜNÜZÜ TANIYIN!

Genellikle gerginliği nerede tutuyorsunuz? Sıklıkla hangi zararlı mimikleri kullanıyorsunuz? Belirli yiyecekleri yerken cildinizin nasıl kırıştığına dikkat edin. Yüzünüzü tanıyın, böylece yüzünüzün harika görünmesi için neye ihtiyacı olduğu konusunda uzman olun!

Biz uyurken cildimiz yenilenir ve eski haline döner bu yüzden uykuya dalmamanın neden olumsuz bir etkisi olduğunu anlamak kolaydır. (Kötü bir gece uykusundan sonra koyu halkalar, şişkinlik veya kırışıklıklar olur.)
* Rutininizi minimumda tutun: Temizleyin, tonikleyin, peeling yapın ve güneş kremi uygulayın.
* Doğal ürünler kullanın.
* Makyajınızı her gece mümkün olduğunca akşamın erken saatlerinde çıkarın.
* Yüzünüze, boynunuza, göğsünüze ve ellerinize her gün (hava bulutlu olsa bile) bir güneş koruyucusu sürün.
* Nemlendiricinizdeki veya fondöteninizdeki SPF'nin yeterli olmadığını unutmayın.
* Bu cilt hatalarından herhangi birini yapıyor musunuz? Artık nasıl duracağınızı biliyorsunuz. Mutlu, sağlıklı ve ışıltılı bir gün geçirin. Parmaklarınızın cildinizde nazikçe kaymasını sağlayacak bitki bazlı bir nemlendirici serum kullandığınızdan emin olun. Yüz masajınızın keyfini çıkarın.

Güzellikte belirli kalıba takılı kalmak size göre değilse aynı noktadan bakıyoruz çünkü sınırları belirlemek bizim elimizde...

Biz her halimizle güzeliz... 

Instagram: @glowinyoga

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *