Botoks ve benzeri uygulamalardan çekiniyorsanız ama yine de yüzünüz için bir şeyler yapmak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Her ay sizinle yüz yogasına dair tüm detayları paylaşmayı hedeflediğim köşeme hoşgeldiniz.

Biz kadınlar için hem fiziken hem de ruhen genç hissetmek çok önemli. Yeni trendlerle birlikte hayatımıza birçok değişiklik giriyor.

Özellikle de cildimizin esnekliğini ve diriliğini kaybetmemesini sağlamak için yapabileceğimiz bazı şeyler var. Yapabileceklerimiz yalnızca medikal estetik uygulamalarla sınırlı değil. Örneğin; kırışıklıklarınızdan rahatsızsanız ya da yüzünüz eski diriliğini kaybediyor gibi hissediyorsanız bunun için acısız bir tedavi yöntemi var. Hem de sizi hiç yormayacak bir şey; yüz yogası ve yüz masajı.

Yoganın hem bedenimize hem de ruhumuza iyi geldiğini artık hepimiz biliyoruz. Peki ya yüz yogası? Nedir bu yüz yogası? Gelin bu öğrenme ve uygulama serüvenine beraber başlayalım.

KISACA YÜZ YOGASI İLE...

Yüz kaslarınızı çalıştırdıktan sonra sarkıklık, yeni kırışık problemlerinden kurtuluyorsunuz. Yüz kaslarınız güçlendiği için cildiniz daha sağlıklı, daha dolgun gözüküyor ve kelimenin tam anlamıyla yer çekimine karşı koyuyor.

Sizlere her ay bölge bölge anlatacağım yüz yogası tekniklerinde bu ay alın ve göz bölgemizi çalışmayı hedefledim. Hareketleri ve tekrarları yerine getirdiğinizde farklılığı çok geçmeden hissetmeye başlayacağınızdan şüpheniz olmasın.

HEDEF BÖLGE: ALIN

Özellikle kaş ve alında duygularımızı belli ederiz. Kaşlar bu kadar oynayınca haliyle alnımızda yatay ve dikey kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıkları
yok etmek elimizde. Avuç içlerinizi kaşlarınızın başladığı noktaya yerleştirin, avuç içlerinizle kaşlarınızı yukarı doğru kaldırıp iki kaşın ortasını yanlara doğru açın. 10 saniye bekleyin. Avuç içlerinizi saç dibine yukarı doğru taşıyarak hareketimizi tamamlayalım.

HEDEF BÖLGE: ŞAKAKLAR

Avuç içlerinizi kaslarımızın bitiş noktasına yerleştirin. Avuç içlerinizle şakak bölgesini yukarı ve yana doğru taşıyalım ve gözlerimizi açıp, kapatalım. Bu şekilde 15 tekrar yapalım ve sonrasında avuç içimizi şakaklardan saç dibine yana doğru taşıyarak çekelim, gözlerimizi dinlendirelim.
Bu hareket; şakak bölgesi ve göz kapaklarındaki düşüklükleri azaltmaya ve göz kaslarını çalıştırmaya yardımcı olacaktır.

HEDEF BÖLGE: GÖZ ÇEVRESİ

Gözün içindeki kasları çalıştıran kaz ayakları ve sarkan göz kapakları için şahane bir hareketle devam edelim. Hareketin adı: Dürbün.

Baş ve işaret parmağınızla ‘C‘ harfi oluşturun. İşaret parmağınızı kaş üzerine, başparmağınızı da gözün altına yerleştirin. İşaret parmağı göz kapağını yukarı doğru taşırken, başparmağı göz torbalarını aşağı doğru taşır. 10 saniye kadar bu pozda kalalım. Parmaklarımızı çekelim ve gözlerimizi kapatalım.

Her yaştaki yaşlanma belirtilerini azaltmak için başlangıç seviyesinde birkaç hareket gösterdim. Gelecek ay yüz ve boyunda sorunlu olabilecek bölgelere dair hareketler göstermeye, yeni fikirler vermeye devam edeceğim. Unutmayalım; ışıl ışıl bir cilt istiyorsak hayatımızdaki her ayrıntı çok önemli. Ne kadar uygulama yaptırırsak yaptıralım; doğru beslenme, stressiz bir yaşam stili, doğrudan güneş ışınlarından korunmak gibi detayları yerine getirmediğimizde istediğimiz sonuca ulaşmamız çok kolay olmayacaktır.

Tüm Grey okurlarına sağlıklı günler dilerim, yeni yazıda görüşmek dileği ile...

Instagram: @glowinyoga

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *