Tesettür giyimde özellikle 20 ve 40 yaş arası kadınlarımızın hazır giyimde istediklerini çok fazla bulamadıklarına şahitlik ediyoruz. Dikim evimde, özellikle tesettür kıyafetlere aşırı ilgi oluyor ve çok fazla gündelik hayattaki Moderna ya da kıyafetleri tesettür yorumlama olarak bilinen özel dikim siparişi alıyoruz. Pazarda tesettür giyimde modern çizgilere inanılmaz ihtiyaç var. Kendi dikim evimde gözlemlediğim birkaç modeli bugün bu sayfada sizlere sunuyorum ilham olması adına. Genç kızlar hem çok şık, zarif, alımlı olmak isterken hem de tesettür giyimin çizgilerini uygun olarak kıyafetlerine taşımak istiyorlar. İşte burada hazır giyim yerine özel dikim devreye giriyor.

Tesettür giyimde hep bol, aşırı salaş, vücuttan dökülen çizgiler yerine genç, modern, dinamik ve özellikle el sanatı işlemelerle bütünleştirilmiş çok farklı modern çizgiler ortaya çıkarılabilir.

Örneğin; bir kıyafetin yakasının dekoltesi tesettüre uygun şekilde kapatılarak işleme sanatıyla da bambaşka bir boyut kazandırılabilir. Dikip evime ait ürünlerimi sergilediğim instagram sayfamda buna ait yüzlerce örnek görebilir ve siz de kıyafet seçimlerinizde özel dikim hizmeti verdiğim kadınların seçimlerinden ilham alabilirsiniz. Özel dikim aslında burada bu yüzden çok önemli. Kadınlar hazır giyim sektöründe onlara dayatılan alışılagelmiş modellerin dışında; kıyafetlerini kendi tavır ve tarzlarını yansıtmak istedikleri enerjiye uygun olarak diktirme şansına sahipler. Benim gibi hizmet veren dikim evlerinin çoğalmasını ve herkesin dayatılan hazır giyim çizgisi dışında kendi istek ve arzularına hizmet eden özel dikime göre giyinmeleri arzumdur. Türkiye’nin yakın tarihine bakarsak eğer özel dikim aslında çok fazla tercih edilen, her evde bir dikiş makinası olan bir dönemde. Yükselen hazır giyim değerlerinden sonra terzilik sanatı giderek değersizleşti ve herkes hazır giyime yöneldi. Fakat tesettür kıyafet seçimlerinde zorlanan genç ve dinamik hanımların özel dikimi son yıllarda aşırı tercih etmeleri aslında terzilik sanatının da göz önüne çıkmasına sebep olmakta. Dikim evimde üretilen modellerin neredeyse %70’i tesettüre uygun olarak, yorumlanarak yapılıyor.

Kadınlarımız günlük hayatın içerisinde daha az dekolte daha az dikkat çekici lakin kendi tarzına ve tavrına uygun renkleri ve modelleri oluşturuyor. Özel dikim evimde kadınlarımızın kimliklerini yansıtan tüm modelleri üreterek, hizmete devam ediyoruz ve özellikle tesettür giyimde kendi tarzını hazır giyimde bulamayan tüm kadınları bekliyoruz...

Instagram: @alev_senol

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *