Bir model bu kadar sade iken iki farklı demonte uygulamayla ne kadar değişiyor, çok amaçlı nasıl kullanılıyor bu sayımızda sizlere göstermek istedim.

Sürdürülebilir modanın en büyük simgelerinden biri daha az alışveriş, birbiriyle tamamlanabilen parçalarla oluşturulmuş dolaplar. Bundan yola çıkarak abiye tasarımlarında da aynı sürdürülebilirlik geçerli. Bu noktada amaçlanan ise daha birçok birbiriyle tamamlanan parçalar oluşturabilmek. Son zamanlarda bir özel dikim üreticisi olarak aldığımız sık sorular “bir kere giyeceğim kıyafet için neden bu kadar bütçe ayırmalıyım?” ya da “farklı şekillerde nasıl kullanabilirim ki?” oluyor. Bu sorulardan yola çıkarak Fransa’dan uzaktan ölçü sipariş verilmiş bir parçayı fotoğraflayıp size sunmak istedim. Örneğin düz bir elbise… Hafif drape yaka, anvelop etek kesimi ve hafif kuyruk detayı ile sade ve dekoltesiz... Hem tesettür giyim hem de tesettür giyinmeyen hanımefendileri ortak noktada buluşturmuş tek bir parça. Fakat bu parça bu kadar sade iken iki farklı demonte uygulamayla ne kadar değişiyor, çok amaçlı nasıl kullanılıyor sizlere göstermek istedim. Bazen kadınların bir sürü sorunları oluyor bu konuda. “Düz bir elbise mi giymeliyim, hafif bir kuyruğu olmalı mı? Kloş bir kesimi mi olmalı ya da tasarıma nasıl bir fark getirebilirim?” İşte bu üç tane modelleme bir model, iki farklı etek varyasyonuyla anında ne kadar değişime uğruyor gözler önünde. Dolayısıyla özel dikim bir kıyafette düz bir elbisenizi çok sade haliyle bir organizasyonda giyerken üzerine demonte olarak bir şifon tasarım etekle bambaşka bir görüntüyle farklı bir davette de kullanabilirsiniz.

Aynı düz elbiseyi hafif basenlerinizin üzerine gelen farklı bir demonte drape etek detayıyla bambaşka bir hale dönüştürebilirsiniz. Dolayısıyla canım kadınları ifade eden; akıllı ev ekonomisini düşünen, kazandığı paranın hakkını vererek harcamayı seçen tüm kadınlar bu tarz tasarımlara öncülük ediyorlar ve böyle tasarımları dolapların zamansız parçaları olarak çok amaçlı kullanabiliyorlar. Sizlere de ilham olması adına Fransa’dan bize ulaşıp bu ürünü üç farklı demonte haliyle emanet eden canım kadın Seher Hanım'a çok teşekkür ediyorum. Sizlerde düz bir elbiseyi farklı demonte etek tasarımları ile değiştirerek; 1 model ile 3 tasarımı giyerek dolabınızda birbirinden farklı davetlerde giyebileceğiniz tasarıma dönüştürmenizi diliyorum… Özel dikimi hayallerinizle değerlendirin, fark yaratın!

Instagram: @alev_senol

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *