Ağaç kabuğu kumaş... Evet, doğru duydunuz. Bu bir kumaştır. Ürünün adı: Ağaç Kabuğu. Peki dokusu ağaç kabuğuna benzediği için mi ismi de ağaç kabuğu? Hayır, kumaşın adı Ağaç Kabuğu olduğu gibi kumaş üretilirken kullanılan ham madde de ağaç kabuğu.

Koleksiyonlarımı üretirken tanıştığım kumaş türleri beni oldukça şaşırtmaktadır çünkü her birinin dokusu, ruhu, üretilme şekli ve giyildiğinde tende bıraktığı his bambaşkadır. Tıpkı dünya üzerindeki milyonlarca insanın her şeyde hissettiği duygu gibi... Kıyafetlerin bir dili olduğunu hep söylerim. Kişinin ruhuyla örtüşen ve giydiğinde taşıdığı kumaşın hissiyle kendi ruhunu ortaya koyabildiği bir dil... Özel dikim işte bu yüzden bir kültürdür çünkü dayatılmış veya alışılagelmiş akımların ya da hazır giyim reyonlarının dışındadır. Kendi dilini, tarzını, ruhunu ve kumaş dokusunu hisseden, “Ben herkes gibi değilim, ben farklıyım.” diyenlerin tercihidir. İşte özel dikimde de alışılagelmiş kumaşların dışında zaman zaman sıra dışı dokulara sahip kumaşları sergilemekten müthiş keyif alıyorum. Bu koleksiyonumun adı Ağaç Kabuğu olduğu gibi koleksiyonda kullanılan kumaşların türü de ağaç kabuğudur. Dokunduğunuzda size doğada olduğunuzu hissettirir, yazın en sıcak havasında giydiğinizde asla sizi terletmez. Fresh, salaş, olduğunuzdan daha samimi ve rahat hissedebileceğiniz bir kumaş türüdür. Olduğumuzdan derken ağaç kabuğu; kendimize koyduğumuz setleri aşar çünkü içimizde hissettiğimiz özgürlük duygusu ruhumuzdan beden dilimize yansır. Aslında insanlar kıyafetleriyle karşılanır ve karakterleriyle uğurlanır derler ya işte sizinle ilk karşılaşan kişi de o anki ruh halinizi hisseder. Sizin de kendinizi iyi ifade etmeniz için üzerinize giydiklerinizle bir hayli rahat ve de iyi hissetmeniz gerekir.

Dokunduğunuzda size doğada olduğunuzu hissettirir, yazın en sıcak havasında giydiğinizde asla sizi terletmez. Fresh, salaş, olduğunuzdan daha samimi ve rahat hissedebileceğiniz bir kumaş türüdür.

Özel dikim kültürünü edinen ya da bu kültüre adapte olmak isteyenleri dikimevimde ağırlarken onlara sayısız kumaş seçenekleriyle öncelikli olarak nasıl bir kadın olduğunu soruyorum. Çünkü “Nasıl bir kadınım?” ve “Ne giymekten hoşlanıyorum?” sorusuna yanıt veren kadın artık özel dikim kültürüne hazırdır. Bu kadın, ne istediğini ya da en önemlisi ne istemediğini çok iyi bilendir. Ne istediğinizden çok ne istemediğinizi bildiğiniz gün hem özel dikim de hem de hayatınızın çok özel alanlarında kendinizi en iyi ifade eden bireylere dönüşürsünüz. Kıyafetleriniz de sizi hayatınızda en çok temsil edendir. Unutmayın ki kıyafetleriniz ruhunuzun bedende dile gelmiş halidir. Dolayısıyla önce ne istemediğinize kesinlikle karar verin ve ardından ne istediğinizi rahatlıkla seçin.

Ağaç kabuğu ne istemediğini bilen her kadının dolabında olması gereken bir kumaştır çünkü ne istemediği çok açıktır: Terleten, vücudunda kötü hissettiren ve içinde özgür olmayacağı her kumaş...

Özgürlüğünün ve ruhunun kıyafetlere yansımasını isteyen her kadın için bu ayki yazı metnimde, bana ayrılan bu köşede “ağaç kabuğu”nu anlatmak ve ifade etmek istedim. Okuyan ve herhangi bir şekilde geri dönüş sağlamak isteyen herkesin geri bildirimlerini sosyal medya hesabından beklerim.

Instagram: @alev_senol

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *