2021 yılının her şeyden önce tüm insanlığa sağlık, huzur ve başarı getirmesini diliyoruz. Geride bıraktığımız yıldan bize kalan tek pozitif, güzel anı; Grey ekibine dahil olarak sizlerle buluşabilmek oldu diyebiliriz.

Bildiğiniz üzere bir süre önce kafe ve restoranlara müşteri kabulü yasaklandı. Ekonomik zorluklara rağmen birçok işletme faaliyetlerini tamamen durdurma kararı aldı, bir kısım işletme ise paket servis ve gel-al seçenekleri ile ayakta kalabilme çabası gösteriyor. Tabii ki alınan bu kararlar bizleri de işletmeleri ziyaret etme anlamında kısıtlamaya götürdü. Neyse ki 3 yıla yakın süredir güzel dostluklar kurduğumuz işletmeler, bize bu konuda anlayış ve destek gösteriyorlar.

Umuyoruz yeni yılın gelişi ile güzel gelişmeler yaşanmaya başlar ve bol bol, hoş sohbetler eşliğinde güzel anılar biriktirerek sizlerle paylaşabiliriz.

Şehrin En Samimi Lokantası: MERT ABİNİN YERİ

2011 yılından itibaren Gölcük Şirinköy Bölgesi'nde hizmet vermekte olan “Mert Abinin Yeri” gerçek anlamda bir aile işletmesi...

Üniversite yıllarında arkeolog olarak başladıkları serüvene aşçı olarak devam eden evli çift, bulundukları çevrede büyük bir kesim tarafından tanınıyor ve tercih ediliyor.

2021 yılı ile onuncu hizmet senesine girecek olan işletmede hep hayaller doğrultusunda, yüksek başarı hedeflenmiş. Memnuniyet odaklı hizmet anlayışı, samimiyeti ön plana çıkartmış. Ziyaret ettiğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.
İşletme sahipleri #doymadangitmekyok diyorlar. “Para bir gün kazanılır. Önemli olan insan kazanmak, dost biriktirmek.“ felsefesini yaşatıyorlar. Birçok kampanya ile çocuklara, öğrencilere, sağlık çalışanlarına ve ihtiyaç sahiplerine ciddi destek veriyorlar.

Bu hassasiyetlerinden dolayı tebrik ediyoruz.

Favori lezzetimiz: İZMİT DÜRÜM

Haşlanmış tavuk göğsü Mozzarella ve Cheddar Peyniri ile kavrulup lavaşa konuyor. Patates kızartması, turşu ve soslar eklenerek dürüm haline getiriliyor ve tekrar kızartılıyor. Daha sonra ortadan kesilen dürüm, güzel bir sunumla servis ediliyor. Sizlere de afiyetle yemek kalıyor.

Diğer favori lezzetleri; Babacula Burger, Ejderyaburger, Yoğurtlu Et Tantuni, Güveçte Tereyağlı Şaşlık Kebabı, Çatlak Kapsalon, Kübalı Sandviç, Chessychips.

Mert Abi'ni Yeri Adres: M. Akif Caddesi, No: 22 Gölcük / KOCAELİ İrtibat No: 0 262 422 50 31

Geçmişe Yapılan Yolculuk: KİLİM KAFE

2003 yılında ilk olarak Hereke’de hizmet vermeye başlayan “Kilim Kafe” özellikle üniversite öğrencileri tarafından oldukça rağbet görmüş. Bu ilgi, işletmeye 2006 yılında 2. şubesini İzmit’te, Belsa Plaza’da açma kararı verdirmiş. İleriki dönemde üniversite kampüsünün merkeze taşınmasıyla da Hereke’deki işletme devredilmiş.

Baba Şükrü Yılmaz ve Anne Yeter Yılmaz’ın destekleri ile kurulan; Orhan, Filiz kardeşlerin işletmesini üstlendiği; sevimli ve nostalji temalı hazırlanan kafe, İzmit halkı tarafından kısa sürede benimsenmiş.

Özellikle el açması ve yöresel lezzetlerin yer aldığı mutfak, hemen işletmenin girişinde bulunuyor. Ne kullanılıyor, nasıl pişiriliyor; her şey şeffaf bir şekilde misafirlerin gözünün önünde hazırlanıyor.

Gözleme ve katmer konusunda çok iddialı olmalarının sebebi Anne Yeter Yılmaz’ın el açması lezzetlerdeki hünerlerini yeni kuşaklara öğretmesi diyebiliriz. İşletmenin felsefesi, “Kendi yemeyeceğiniz bir şeyi asla müşteriye vermeyin.” şeklinde uygulanıyor. Bu arada Kilim Kafe, yemekleri kadar ünlü misafirleriyle de tanınmakta... İmza ve söyleşi için işletmeye misafir olan ünlülerden bazıları: Rahmetli Kazım Koyuncu, Volkan Konak, Resul Dindar, Nurettin Reçber, Bulutsuzluk Özlemi Grubu, Pinhani, Kardeş Türküler Grubu, Cüneyt Arkın, Ezgi’nin Günlüğü, Tolga Sağ diye uzayıp gidiyor.

Dünya mutfağında da oldukça iddialı olduklarını bizzat yaşadığımız deneyimlerden çok iyi biliyoruz. Ayrıca sinide sunulan serpme kahvaltısına da not düşmek istiyoruz. Önce gözünüz, sonra karnınız doyacak bizden söylemesi...

Favori Lezzetimiz; ÇÖKERTME KEBABI

Özel makinesinden geçirilen patatesler nişastasının tamamen geçmesi için suda bekletilip kızartılıyor, kullanılacak olan etlerse 2 gün önceden jülyen kesilip özel bir sosta dinlendiriliyor, Çökertme Kebabı hazırlanacak tabağın zeminine baharat ve tereyağında pişirilmiş pideler yerleştiriliyor, üzerine tava yoğurdu, kızartılan patatesler ve jülyen etler yerleştiriliyor. Domates sosu ilave edildikten sonra güzel bir sunumla servis ediliyor. Şimdiden afiyet olsun.

Diğer favori lezzetleri; Cızırdayan Bonfile, Saç Kavurma, Gringo Burger(acılı), Ayvalık Tostu, Yaprak Kebabı ve birbirinden lezzetli salataları mutlaka denemelisiniz.

Şu an sadece paket servis ve gel-al hizmeti vermekte olan işletmede %10 paket servis indirimi uygulanıyor.

Kilim Kafe Adres: Ömerağa Mah. Belsa Plaza İş Merkezi Teras Kat No: 167 İzmit / KOCAELİ İrtibat No: 0 262 324 46 17 - 0 532 350 85 17

Instagram: @gurme_kocaeli

 

1 Yorum

  1. Mert abinin yeri lezzet mükemmel, tavsiye ederim....

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *