Merhaba Grey okurları, geçtiğimiz mayıs ayı benim için yoğun iş temposuyla geçen, yorucu ama güzel bir başlangıcın olduğu bir ay oldu. Nars Kuyumculuk faaliyetine başladı. Her parçasını özenle seçtiğim ve kısa zamanda şehrin de çok sevdiği altın ve pırlanta tasarımlarla Fethiye Caddesi’nde sizlerleyim.

Umarım sizler için de mayıs güzel geçmiştir... Geçen ay yazdığım farkındalık yazısıyla ilgili sizlerden çok güzel geri dönüşler aldım, teşekkür ederim. Arada yine benzer yazılarıma bu köşede yer vereceğim. Haziran ayında ise size deneyimlediğim naçizane bir öneriden bahsedeceğim. Buyurun başlayalım.

Umarım sizler için de mayıs güzel geçmiştir... Geçen ay yazdığım farkındalık yazısıyla ilgili sizlerden çok güzel geri dönüşler aldım, teşekkür ederim. Arada yine benzer yazılarıma bu köşede yer vereceğim. Haziran ayında ise size deneyimlediğim naçizane bir öneriden bahsedeceğim. Buyurun başlayalım.

Katil Kim?

Alışılmış eğlence mekânlarından sıkılanlar yemek eşliğinde sohbet edip zaman geçireceğiniz rutin planlarınız yerine cumartesi akşamını farklı bir konseptte deneyimlemek istiyorsanız naçizane önerimi not alabilirsiniz. İnsanlar genellikle bir mekâna gittiklerinde inceleyecek herhangi özel bir şey olmadığından oradaki insanlara gözü takılır. Aslında kaba olan bu davranışı ortadan kaldıran bir mekân düşünün. Kapıdan içeri adım attığınız anda sizi farklı bir dünyadaymış gibi hissettiren bu yer, önce içinde bulunan dev bir kütüphanenin önünde dakikalarca kitapları incelemenize fırsat veriyor. Daha sonra tavanında 24 farklı sanatçı tarafından tasarlanmış gergedan resimleri altında yerinize oturduğunuzda, karşınızda bulunan pirinç balkonlu bir tiyatro sahnesinin ayrıntılarını inceletiyor. Nükhet Duru, Candan Erçetin, Ayta Sözeri, Yaşar ve bunun gibi birçok sevilen sanatçının o tiyatral sahnede samimi şekilde izleyeceğiniz konserlerini izleyiciyle buluşturuyor.

Dada Salon Kabarett’i canlı olarak ilk kez izleme fırsatı bulduğum Nükhet Duru konseri ile deneyimledim. Her ne kadar benim neslimin sanatçısı olmasa da şarkılarını ezbere bildiğim ve gördüğümde güzelliğinden gözlerimi alamadığım Nükhet Duru deyim yerindeyse beni büyüledi diyebilirim. Şarkı aralarında sahneye çıkan ve izleyicilerle sohbet eden Okan Bayülgen ise evimde televizyon izler samimiyetiyle eğlendiren bir gece geçirmemi sağladı.

Şimdi gelelim mekânın bence en keyifli, Türkiye’de bir eğlence mekânında hiç denenmemiş Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı seyircinin arasında oynanan interaktif oyununa. Selin Atasoy’un yazdığı, Okan Bayülgen’in yönettiği bu oyun 70’ler, 80’ler, arabesk ve şimdi de 90’lar zaman temaları şeklinde farklı seçenekleriyle izleyenlerin cumartesi akşamını unutulmaz bir atmosfere dönüştürüyor. Dönemin müzikleri eşliğinde oynanan polisiye bir oyunda siz de seyirci olmaktan çıkıp oyunu yönlendirirken kendinizi cinayetin tam ortasında buluyorsunuz.

Zamanın nasıl geçtı̇ğı̇nı̇ anlamadan hem eğlenı̇p hem de oyununuzu oynarken Dada Salon Kabarett’ı̇n özel kokteyllerı̇nden ı̇çebı̇leceğı̇nı̇z bu etkı̇nlı̇kte hep anlatabı̇leceğı̇nı̇z eşsı̇z bı̇r akşam geçı̇rebı̇lı̇rsı̇nı̇z. 

Oyun bir gece kulübünde karşılaşan iki kişinin ortak geçmişiyle başlayıp eski defterleri açmasıyla devam ediyor. Ancak izlediğiniz ve içinde bulunduğunuz bu ortamda bir kişinin peşinde olan bir seri katille yan yana oturuyor da olabilirsiniz. Etraftaki herkesin yalan söylediği bu yerde katili bulup, cinayeti engellemek ve gerçekleri açığa çıkarmak o gece oraya gelen seyircilerin elinde. Bence enfes bir deneyim! Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan hem eğlenip hem de oyununuzu oynarken Dada Salon Kabarett’in özel kokteyllerinden içebileceğiniz bu etkinlikte hep anlatabileceğiniz eşsiz bir akşam geçirebilirsiniz. İstanbul Şişli’de bulunan Fairmont Oteli'nin altında artık sizin de bildiğiniz çok eğleneceğiniz bir mekân var.

Katil kim mi?

Bunu söylemeyeceğim ama katili bulmak istiyorsanız cinayet soruşturmasına el atmak zorunda kalan Doktor Kuzey’in tespitlerine mutlaka kulak verin.
Okan Bayülgen’in hayallerini bir mekâna sığdırdığı Dada Salon Kabarett özenle düşünülmüş, hazırlanırken eğlenceyi fonksiyonel hale getirmiş, genelde basık ve karanlık eğlence mekânlarının aksine ezber bozan bir mekân. Yüksek tavanlı ve ferah olan bu mimari içinde konser, tiyatro oyunu, kabare gösterisi ya da dans edebileceğiniz müzik eğlencesine katılabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

Instagram; hazaldiyebiri

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *