Giza Piramitlerinde bulunan zümrüt tabletlerde, “Aşağıda olan, yukarıda olanın aynısıdır ve birlikte tek bir şeyin mucizesini gerçekleştirirler.” der Hermes. Yani bizim bildiğimiz ismiyle Hz. İdris.

Hayatınızın mucizelerinin farkında mısınız? Ya da hayatı mucize gibi mi görürsünüz?

Evrendeki her şey hareket halindedir. Dünya’ya göre Merkür ve Venüs daha hızlıdır mesela. Dünya’nın yalpalama hareketi (progesyon) ile bu hızlılığı son yıllarda oldukça fazla hisseder olduk. Kova zamanı dediğimiz bu yeni zamana uyum sağlamaya çalışıyoruz. Mesela teknolojinin hayatlarımızda ki etkisinde, ekonomik sistemlerin değişiminde, doğan çocukların bilgeliğinde oldukça fazla deneyimliyoruz. İnsan bedenine değil, robot teknolojilerine bırakıyoruz çoğu sistemleri. Dünya kabuğunu değiştiriyor ve biz üzerinde hayat bulan tüm canlılar bu düzene uyum sağlamalıyız.

Ateşler içinde bir yaz, sular altında bir gök ile sarsıcı bir kışa geçmekteyiz. Gökyüzü ya-vaş-la demekte! Eylülün son günlerinde Merkür Retro hareketine başlayacak. Ekim ayına Merkür, Satürn, Jüpiter, Pluto, Neptün, Uranüs Retrolarına ve çoğunun bitişine şahit olacağız.

Retro ne demek önce ondan bahsedelim; aslında korkulacak bir şey değildir. Dünyadan baktığımızda, ilgili gezegen, dünyanın dönüş hızından daha yavaş bir konumda algılanır. Yani gezegenler yavaşlamaz biz öyle algılarız. Onun üzerimizdeki etkisini de yorumlarken haritalarımızın hangi noktasına denk geliyor ise orası için yavaşlama, gerileme ya da engellenme olur diye yorumlarız.

Peki, ne yapmalı?

Merkür geri hareketi; özellikle iş dünyasını hareketlendirir. Yeni kararlar verirken, önemli bir anlaşma ve imza atacaksanız ayın 18’ine kadar ki süreçte temkinli olmalı, dikkatli ve sakin adımlarla yaklaşmalısınız. Daha önceden hazırlandığınız, anlaşmalar için ise sizi destekleyecektir. Geçen yıl yapamadığınız, yarım kalanları tamamlamak için ise harika zamanlardır.

Jüpiter Retro ile daralan finansal kaynakları farkına varmalı, uluslararası işlerde ise ertelemeler için yedek planımız olmalı. Hukuksal girişimler için iyi değildir. 18 Ekim sonrasında hukuk, yabancılar, akademik konularda olumlu ve artık daha iyimser olabileceğiz.

Satürn Retro da ise yaz boyunca epey daraldık. İşte o daraldığımız durumlarda 11 Ekim sonrasında nefes alabileceğiz.

Merkür geri hareketi; özellikle iş dünyasını hareketlendirir. Yeni kararlar verirken, önemli bir anlaşma ve imza atacaksanız ayın 18’ine kadar ki süreçte temkinli olmalı, dikkatli ve sakin adımlarla yaklaşmalısınız.

Retroların yanı sıra yeni başlangıçları anlatan yeni ay; 6 Ekim’de Terazi burcunda dengeyi, estetiği, diplomasiyi, hukuku ve sanatı vurgularken, 8 Ekim’de yani hem hilal gökyüzünde çıkacak hem de Güneş ve Mars kavuşumu ile yeni dengeler için cesaret bulacağız. Önemli işlerimiz için bu tetikleyici günleri kullanabiliriz. Ve ayın sonunda 20 Ekim’de ise Koç burcunda gerçekleşecek dolunay ile tamamlanmalar yaşayacağız. Dünya ekonomik olarak özellikle sıcak para akışında ve borsalarında agresif bir tutum seyredebilir. Türkiye de ise; eğitim, çocuklar, dış borçlar gibi konular gündemimizde olacaktır. Sakin kalarak, gaza gelmeyerek yani temkinli olarak atmalıyız adımlarımızı.

Yukarısı bu sert dönemeçlerden geçerken evrenin o muazzam dengesini önce kalbimizde anlamamızı söyler. Ekim ayı engellerin, geri çekilmelerin ve sorunların bittiğini müjdelerken önceki hatalarımızı tekrarlamamamız gerektiğini de anlatıyor.

Belki de mucize sizsinizdir... Sevgiyle.

Instagram: @aycastroloji

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *