Sahnede olan, kendini ifade ettiği her platformda topuk sesini hissettiren kadınlar o topuklar üzerinde durmaktan yorulmazlar mı? Tabii ki bir süre sonra o topuklar o güzel bilekleri yorar. Bu noktada zirvede olan kadınlar hemen bir spor ayakkabı ile kombini sürdürür. İşte günümüzün moda anlayışını değiştiren maskülen kadınlar.

Maskülen kadınlar gündüz ofiste şık giyimleri ve topuk sesleriyle kendilerinden bahsettirirken, günün devamında aynı kombini farklı bir alternatif ayakkabıyla bambaşka bir spor modele dönüştürebilirler. Böyle güçlü bir görünüşe sahip kadınlara ise toplum içerisinde erkek gibi giyiniyor ya da kibarca maskülen denilmektedir.

Son yıllarda Oxford ayakkabıların ve spor ayakkabıların hayatımızda edindiği yer, kadınların takım elbiselerle birlikte tercih ettiği ayakkabı seçimleriyle bütünleşti. Özellikle ne giysem sorusunu sormaktan yorulan, güne erken başlamak zorunda olup çok hızlı bir şekilde güne karışan birçok stil sahibi kadının tarzıdır maskülen seçim. Bu tarzı kabullenmiş kadınlar özellikle ikili takımları tercih ederler. Dolapları genelde renk tonları birbirini tamamlayan nude, toprak tonları ve daha sade renklerden oluşur. Giydikleri bir takımı hem spor hem de topuklu ayakkabıyla her iki farklı ortamda kullanabilmeyi amaçlarlar.

Karşınızda zirvede olan kadınlar için hazırlanmış bir kadife takım. Neden kadife? Çünkü zirvede olan güçlü kadınların ince ve naif duruşunu kadifeler ifade ediyor, hem spor ayakkabı hem de topukluyla kıyafetin algısı bir anda değişebiliyor.

Maskülen tarzı benimseyen az ve öz alışveriş yapan, birbirini tamamlayan tonları tercih ederek her zaman en kısa sürede hazırlanan canım kadınlara sevgilerle.

Instagram: @alev_senol

 

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *