Canım Kadınlar;
Yıllardır kullandığım sosyal medya hesabımda ürünlerim ile verdiğim hizmeti anlatırken hedeflediğim kitleme Canım Kadınlar diye hitap ederim. Çünkü Canım Kadınlar altı çok dolu bir anlam ifade eder. Ticaret hayatınızda dokunmak istediğiniz hedef kitlenizi belirlerken artık sosyo-ekonomik durum değil de herkesin günümüzde sosyal medya kullanımı ya da çok yoğun internet kullanımı sebebiyle bilgi ve kültür düzeylerinde ulaşmaları ve kendini geliştirmeleri farklılık gözetmektedir. Bunu da sahip oldukları ekonomik sınıfa göre kategorize etmek artık ticari faaliyetlerde doğru değildir. Tüketicinin tüketim alışkanlıklarını belirleyen artık kullandığı sosyal medya ve içeriğindeki bakış açısıdır.

Dolayısıyla Canım Kadınlar dediğim kitle ekonomik durumlarını gözetmeksizin tamamen ne istediğini bilen, hayattan ne beklediğini doğru ifade edebilen, ayakları yere sağlam basan, ne istemediğinin farkında olan ve kendini doğru ifade edebilen canım kadınlardır. Canım Kadınlar emeğe değer veren, hoşlanmadığı bir durumu ifade ederken saygı çerçevesinde karşısındaki insanlara en ufak kötülük hissettirmeyendir. Dolayısıyla sosyal medya hayatında dijitalde yaptığım tüm yatırımların karşılığında belirlediğim hedef kitle canım kadınlardır ve onlar ayrıcalıklıdır.

Bu ay bir koleksiyon hazırladım ve bunu Canım Kadınların ışıldayan enerjilerine armağan ettim. Özgüveniyle, sade duruşuyla yalnız parıldayan o enerjisini dışa vursun istedim. Ve Işıltı Koleksiyonu bu ay şehrin en iyisi Grey Dergi tasarımı ile karşınızda. Işıltılı Koleksiyonu hakkında bir kaç gözlemimi aktarmak istiyorum müsaadenizle;

Koleksiyonu ilk üretime planladığımda bunun bu kadar dikkat çekeceğini bekliyordum. Çünkü alışılagelmiş çizgimizin dışında. Bugüne kadar her zaman karşımdaki sizleri önemsedim. Tüketim alışkanlıklarınızı, neleri giyip neleri giyemeyeceğinizi. Şu konuda çok büyük bir iddiam var ve ekibime de bunu hep aktarıyorum; Vitrinlerde, ünlülerde, çok iyi tasarımcı dediğiniz isminlerin yaptığı birçok ürünün satışa dönmediğini, bir çoğunun maddi olarak iyi gelirler elde etmediğini, sadece transparan yansıttıkları dünyanın içinde sürdürülebilir olamayıp kaybolduklarına yakından şahitlik ettim. Kendi çizgime baktığımda yıllardır bu işte adım adım, öğrenerek, tecrübe kazanarak ve en önemlisi insan biriktirerek ilerledim. Hep tüketilebilir, giyilebilir, toplum gerçeğine ve sokağımızın kültürüne uygun koleksiyonlar ürettim. Binlerce model ortaya çıkardım. Bunu tek başıma değil ailem gibi olan ekibimle gerçekleştirdik. Yüzlerce kumaş dokusu keşfettim. Bunları her zaman farklı hikaye kurgularıyla fotoğraflayarak sizlere yansıtmaya çabaladım. Tüm bu fotoğraf süreçleri, hikaye kurgularında hem yepyeni tedarikçiler, kumaşçılar, işinde iyi insanlar tanırken, hem de iki tane birbirinden güzel, pırıl pırıl genç insan yetiştirdim. Yıllardır fotoğraflarımı çeken 14 yaşından bu yana yanımda gelişen, değişimine ve mesleğine verdiği özenine şahit olduğum, bugün kendi işini kuran sevgili İkra ve eşzamanlı Dilara. Tüm bunlar hem kendi işime katkı hem de çevremdeki insanlara büyük katkılar sağladı. Gelin görün ki her zaman olduğu gibi ağzı olan pervasızca konuştu.

Özgüvenim her zaman narsistlik olarak nitelendirildi. Hep kafasına vurup ekmeğini elinden aldığımız ya da yalaka karakterleri bir halt sandığınız bu dünyada, kendi varlığımla ortada olarak hep parmakla gösterilip göze battım. Bundan rahatsız mıyım? Asla! Çünkü ben kendi ekmeğimi kendim kazanabilen, kimseye tamah etmeden, ekibine ailesine etrafındakilere sahip çıkarak yol alan başarılı bir kadın oldum. Makyaj sevmem, topuklu giyerim yada giymem, ektiğimi biçer yoluma bakar hep üretirim. İşte Işılda koleksiyonu tam olarak ifade ettiğim, benim ruhumdaki kadınlar için üretildi. Ve bu ay bu sayıda bu koleksiyonun dijitalde ve baskıda bir imza bırakmış olmasından müthiş mutluluk duyuyorum ve Grey Dergi ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Instagram: @alev_senol

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *