Bugün 75. yaşını kutlayan Cherilyn Sarkisian’ın kırmızı halılardan dev sahnelere ilham olan ikonik görünümlerini inceliyoruz.

Cher ve kırmızı halı denildiği zaman şüphesiz akla gelen ilk elbiselerden biri.

1974’ de Met Gala'da giydiği bu ikonik transparan tüylü elbise, Bob Mackie tarafından tasarlandı. Ertesi yıl aynı elbise ile Time dergisine poz verdi. Geçtiğimiz yıllarda Dua Lipa’nın Paris performansı sırasında giydiği bu popüler elbise moda severler tarafından ilk başta yeniden uyarlanmış, orijinal Bob Mackie imzalı sanılsa da ne yazık ki The Attico markasına ait olduğu kısa sürede ortaya çıktı. 

İki elbise arasındaki ilişki benzerlik mi yoksa inkâr edilemez bir taklit mi? Sorunun cevabını size bırakıyoruz.

1979’da Prisoner isimli albümünün kapağı için taktığı kristal boncuklardan yapılmış görkemli başlık tam 40 yıl sonra Met Gala’da radarlara takıldı. 

Jeniffer Lopez’in taşıdığı Versace imzalı tasarım dikkatleri üzerine çekerken 

Kim Kardashian Met Gala sonrası partide giydiği Thierry Mugler tasarımı mini lateks elbiseyle adeta Cher’e olan hayranlığını bir kez daha sergiledi.

Cher’in iddialı stiliyle özdeşleşen transparanlar ve kristal işlemeler bu kez 1988 yılında en iyi kadın oyuncu Oscar’ını alırken giydiği ve yine Bob Mackie tarafından tasarlanan bu ihtişamlı elbise ile karşımıza çıkıyor. 

Stüdyo 2054 performansı sırasında giydiği Mugler imzalı elbise ile akıllarda hoş bir anı canlandıran Dua Lipa’nın ise son yıllardaki seçimlerinde Cher izlerini görmemek mümkün değil!

2019 Met Gala’da Emily Ratajkowski’nin giydiği Peter Dundas imzalı elbise akıllara Cher’in 1975 Grammy Ödül Töreninde giydiği ve tabi ki Bob Mackie tasarımlı takımını getirdi. Emily Ratajkowski’nin cesur stilinde daha çok Cher ilhamı görmeyi diliyoruz!

Bu yıl 93. kez düzenlenen Akademi Ödülleri pandemi sonrası eski havasını kısmen yitirmiş olsa da ünlülerin kırmızı halı stilleri halâ hepimizin ilgi odağı. Zarif stili ile sık sık 70’lerin Cher havasını hissettiren Zendaya, Oscar gecesinde göz kamaştıran Valentino elbisesi ile herkesi büyüledi. Stilisti ve yakın arkadaşı Law Roach Zendaya’nın Oscar stili için Cher’den ilham aldıklarını açıkladı.  

Görünen o ki Cher, özgün stili ile kırmızı halıların ve sahne şovlarının ilham perisi olmaya yıllar boyu devam edecek…

70’ler modası günümüzde çiçek açmaya başlamışken Cher’in ikonik stilinden ilham almayı unutmayın!

Instagram: @edabagt

3 Yorum

  1. Mükemmel bir yazı daha. Gelecekte yazacağın yazıları sabırsızlıkla bekliyorum...🙏🏻

  2. Çok bilgilendirici olmuş bayıldım

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *