Grey Okuyucuları, Gurme Kocaeli’den hepinize kucak dolusu sevgiler.
Sizlere kavuşmak için sabırsızlanırken 1 ay nasıl geçiyor tarif edemiyoruz, heyecanla yeni ay gelsin diye bekliyoruz.

Geçtiğimiz ay yasakların gevşetilmesi ile birçok işletmenin kapılarını müşterilerine tekrar açmasının mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu ay sizlere İzmit ilçemizde bulunan çorba ve yemekleri ile şehrin simgesi haline gelmiş bir esnaf lokantamızdan ve tadını damaklarda bırakan lezzetleri ile bir kebap işletmesinden bahsedeceğiz. Keyifle okumanızı diliyoruz...

Esnaf İşi ÇORBACI ERTAN
Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 1981 yılından beri esnafların büyük kesimi tarafından tercih edilen lokantaların başında Çorbacı Ertan gelmekte...

İşletmeciliğini Ertan Yurtsever’in yapmış olduğu lokanta ilk olarak o zamanki ismiyle Mehmet Ali Paşa Bölgesi’nde hizmet vermeye başlamış. 1992 yılından itibaren ise şu anki adresi olan Akça Camii Caddesi’nde hizmet veriyor.

Menüsünde Ezogelin, Mercimek, Tavuk suyu, Sebze, İşkembe, Kelle Paça ve Ayak Paça gibi 7 farklı çorbanın günün her saati bulunduğu lokantada, ayrıca her gün 20’nin üstünde sulu yemek ve ızgara çeşitleri bulunuyor.

Favori Lezzetimiz: Kuzu Kaburga ve Elbasan Tava
Mutlaka denenmesi gereken özel lezzetleri arasında önerilerimiz: “Kuzu Kaburga” ve “Elbasan Tava”. Bu iki lezzet de uzun süre aklınızdan çıkmayacaktır.

İrtibat Telefonu: 0 262 325 92 31
Adres: Ömerağa Mahallesi Akça Camii Caddesi No:20 İzmit Kocaeli

Urfa Lezzet Durağı 1863 OCAKBAŞI
İzmit İlçesinin yöresel yeme-içme işletmelerine olan ihtiyacını çoğu okuyucumuz fark etmiştir.

1863 Ocakbaşı, tam da bu ihtiyaca uygun açılan işletmelerden biri diyebiliriz. İşletmenin ismini merak edenler olabilir, hemen paylaşalım. Şahabettin Bilgisu Caddesi, bulunduğu konum itibariyle birçok tarihi mekâna ev sahipliği yapıyor. 1863, aslına uygun biçimde restore edilmiş mekânın gerçek yapım yılını simgeliyor. İşletmeciliğini Emrullah Karakaya’nın üstlendiği restoranda, özellikle Urfa mutfağına özgü lezzetlere yer verilmekte hatta mutfakta çalışan usta ve personelin birçoğunun Urfa’dan özel olarak işletme için getirildiğini de bilmenizi isteriz.

1863 Ocakbaşı; İzmit halkı için gerçekten bir ayrıcalık oluşturuyor, gerçekten.

Pandemi Dönemi'nden önce sıra gecelerine de katılma şansı bulduğumuz işletmede, yemekler midenizi doyururken müzikler ve eğlence ruhunuzu doyuracak kalitede.

Favori Lezzetimiz: Ciğer Şiş Kebap
Bizim favori lezzetimiz kesinlikle “Ciğer Şiş Kebap” resmen ağzınızda dağılıyor. Harika bir tat.

Diğer Favori Lezzetleri:
Domates Kebabı, Patlıcan Kebabı, Adana Dürüm, Kuşbaşı Şiş, Ali Nazik, Urfa Lahmacun, Beyti Kebabı, Sucuklu Yumurtalı Pide, Fıstıklı Kebap ve 1863 Karışık Kebap diğer denemeniz gereken lezzetlerden bazıları...

Daha önce birçok kişinin duymadığına emin olduğum “Şıllık Tatlısı” da favorilerimizin başında. Şerbete boğulmamış, hafif bir tatlı arıyorsanız kesinlikle ağzınıza layık.
İkram edilecek Mırra’yı (Urfa Kahvesi) denemeden işletmeden ayrılmayın! Bizden söylemesi...

İrtibat Telefonu: 0 262 393 18 63
Adres: Ömerağa Mahallesi Şahabettin Bilgisu Caddesi No:85 İzmit Kocaeli

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *