Hayat kurtaran mı?.. Evet drapeler özellikle alt karın, göbek çevresini inanılmaz iyi saklayan, olduğunuzdan daha sıkı ve düz bir proporsiyona sahip olmanızı sağlayan en önemli dikiş sanatıdır diyebilirim. Müşterilerimle özel olarak yaptığım görüşmelerde en çok alt karın ve göbekten şikâyet eden canım kadınlara, özellikle drapeli modelleri şiddetle önermekteyim.
Her seferinde yüzlerindeki şaşkınlık ifadesini görüp uzunca bir süre onlara aslında drapelerin ne kadar iyi karın ve göbek sakladığını, düz bir vücut proporsiyonunda çok fazla süslenerek elbisenin istediğiniz tarza dönüştürülmesine yardımcı olan bir model olduğunu anlatırım. Drapeler geçmişten bugüne hayatımızın aslında çokça içindeler. 50 yaşının üzerinde olan birçok canım kadın, o dönemin mecmualarında yer alan drop detaylı birçok elbiseyi hatırlar ve bilirler hatta o yaş gruplarına ait değerli büyüklerimle konuştuğumda “Evet, biz genç kızken çok yerdik.” derler. Bir de şöyle bakın; dünya modasında  özellikle İngiliz kraliyet ailesi modaya çok fazla yön veren bir aile ve dikkat ederseniz birçok adliye seçiminde ya da günlük kıyafetlerindeki bel detaylarında sıklıkla drapeleri görebiliriz. Zürafa elbiseler ile olduğunuzdan çok daha şık, çok daha ince, çok daha elegant ve zarif görüneceğinizi adım Alev Şenol olarak iddia ediyor, altına imzamı atıyorum. Çünkü özellikle bel oyuntusu olmayan, göbek ve karın problemi olan bu nedenle gerek kloş kesim elbiselerde gerekse düz kesim elbiselerde kendini iyi hissetmeyen, yaşının üzerinde bir model giydiğini düşünen ya da kendine yakışmayanı giymek zorunda kalan tüm canım kadınlar dikimevimden hizmet aldıklarında onlara alternatifli drop ve modellerini anlatır, arzu ettikleri kol, yaka, etek şekillerine göre onların en şık olmalarını sağlıyor olurum.

Görsellerde de size aktardığım çeşitli drop elbise örneklerini inceleyebilir, Instagram sayfamızdan videolu anlatımlarla bu modellerin ne kadar farklılaştığını; kol, yaka ve etek şekli değiştiğinde birbirinden ne kadar bağımsız, farklı modellere dönüştüğünü görebilirsiniz. Vücudunuzla ilgili en büyük sorununuz alt karın, göbek ve bunları saklamaksa amacınız da daha şık aynı zamanda modern bir görüntüyse lütfen drapeleri unutmayın. Elbiselerde şunu bilin ki günümüzde moda sektöründe drop yapmak çok zor olduğu için alışılagelmiş likralı polyester kumaşlardan yapılmış elbiseler sizi bundan soğuttu. Bizler ekibimle en kaliteli kumaşlarla olması gereken işçilik ve sanatla drop elbiseleri sizlerle buluşturuyoruz.

Vücudunuzla ilgili en büyük sorununuz alt karın, göbek ve bunları saklamaksa amacınız da daha şık aynı zamanda modern bir görüntüyse lütfen drapeleri unutmayın.

O 1950’li yılların en çok tercih edilen ve kadınların dolaplarında mutlaka bulunan, fotoğraf detaylarından gördüğümüz elbiseler günümüzün modern çizgileri ile sizleri olduğunuzdan çok daha zarif ve elegant göstermek için hazırlanmakta. Yapmanız gereken tek şey doğru işçilik ve doğru kumaşla beden proporsiyonunuza uygun giyinmek. Vücudunuzu sevdiğiniz, vücudunuza göre giyindiğinizde farkınızı ortaya koyduğunuz, amacınızın sadece zayıf görünmek değil de kendinize yakışanla iyi hissettiğiniz bir elbise giymek olduğunu hatırlatır ve bir insanın hayatındaki en büyük destekçilerinden birinin de terzisi olduğunu yeniden belirtmek isterim. Tavrı, tarzı, duruşu olan tüm kadınları dikimevime beklerim.

Instagram: @alev_senol 

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *