Grey’in güzel yüzleri yeniden merhaba! Bu ay da geçen sayıda anlattığım yüz egzersizlerine farklı bölgeleri hedef alarak devam ediyoruz. Biliyorsunuz ki ilk iletişim anında insanlar birbirlerini yüzlerinden ve mimiklerinden okur, gördüklerini akıllarına öyle kodlarlar. Biz bu kodlama anını daha pozitif ve canlı bir izlenime dönüştürmek
için birlikte yola çıktık. Yüzümüzün her bölgesini çalıştıracağımızı, size alternatif fikirler ve bilgiler sunacağımı daha önceki sayıda da belirtmiştim. Şimdi kalan bölgelerimizi çalıştıralım ve çalıştırdıkça günbegün değişimi izleyelim.

Bu sayıdaki hedefimiz; boyun bölgemizi sıkılaştırmak, yanak ve dudak bölgesini gençleştirmek olacak.

HEDEF BÖLGE: BOYUN

Ellerinizi göğsünüzün üzerine yerleştirin ve bu bölgeyi aşağıya doğru çekin ve dilinizi kökten uca kadar damağınıza yapıştırın, başınızı tavana bakacak şekilde yukarı kaldırın, bu pozda 30 saniye bekleyin, yavaş yavaş dili serbest bırakın boynunuzu düzeltin. Dil damak pozu ile gıdı ve boyun kasının çalıştığını hissedeceksiniz.

HEDEF BÖLGE: YANAK VE DUDAKLAR

Ellerinizi yanaklarınıza (kulak bitişine yakın) yerleştirin, arkaya doğru çekin, aynı zamanda dudaklarınızı öpücük gibi öne doğru itin ve yavaş yavaş nefesi ağızdan boşaltın. Bu pozda 20 saniye kalın ve yavaş yavaş ellerinizi kaldırın, yanak çekme pozumuz dudak ve yanaktaki kasları güçlendirip bu bölgedeki kasları sıklaştırır.

HEDEF BÖLGE: DUDAK KENARI

Dudak kenarlarındaki çizgileri yok etmek istiyorsanız ‘balon yanaklar’ pozumuz birebir!

Dudaklarınız kapalıyken ağzınızın içine hava doldurun şimdi o havayı sağ tarafa doğru gönderin. Burada 10 saniye kaldıktan sonra havayı sol tarafa doğru gönderin ve burada da 10 saniye tutun ve ellerinizi yanağınızdan çekin akabinde ağzınızdaki havayı boşaltın.

Evet bir yazının daha sonuna geldik. Sizden ricam verdiğim süreleri baz alarak egzersizleri yapmanızdır. Unutmayın siz kendinize vakit ayırmazsanız kimsenin yapacağı bir şey yok demektir. Kaliteli bir yaşam biçimi için önce kaliteli saatler ve hatta saniyeler planlamanız gerekir.

O halde güzel bir özlü sözle bu sayımızın köşesini sonlandıralım...

“Sağlığın parıltısının tadını çıkarmak için egzersiz yapmalısınız.”

Instagram: @glowinyoga

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *