Kadife kumaşın dokunulduğunda hissettiren ince, naif, yumuşak hissiyatı, maskülen kadınların güçlü duruşuyla tamamlandı. Güçlü kadınların temsil ettikleri hayat rollerini tamamlayan bir koleksiyon oldu. Çünkü sosyolojik ve kültürel olarak herkesin benimsediği bir tarz olan pantolon ve ceket takımlarda hem maskülenliği hem de kadının sahip olduğu ince ruhu öne çıkarmak istedik aslında. Kadifenin bir takım elbiseye dönüşmesi o kadar zor ki. Çünkü yumuşacık, ipeksi bir dokuyu naif bir ipek ile astarlıyor ve muhteşem bir takım ortaya çıkarıyorsunuz. Terziyi sanata dönüştüren nirvana. İşte o nirvana olan kadifenin ipeksi dokusunun, maskülen kadının takım seçimi ile birleşti. Güçlü kadınlar da böyle değil mi, inci olan ruhlarını zaman içerisinde daha net ve dominant liderlik ruhlarına çevirmeleri ve o ince ruhlarını saklayan sert bir mizaca sahip olmaları.

İşte orada o kırılgan olan kadını temsil eden kadife ile bütünleştirdik güçlü kadınları. Güçlü kadınlar evet tarz olarak dominant bir tarzları vardır, bunun adı yeni moda akımında maskülendir. Fakat kadife onların o içindeki dişi gücü, inceliği, o kadın ruhundan temsil ettiği nezaketi temsil eder. 2022'ye adım attığımız bu dönemde gücünü hisseden tüm kadınların zirvede herkese selamladıkları anda üzerlerinde olması gereken çizgidir bu çizgi. Güçlü tüm kadınlara adanmış olan ve her kadının dolabında o gücü hissettiği ve temsil ettiği bir anda olması gereken bir koleksiyondur bu koleksiyon. Dikim elinde olan her bir takım arkadaşımın müthiş sanatsal yorumuyla bu kadar ipeksi bir doku, bu kadar net bir duruşa dönüşmüştür.

Kadife her zaman bir kadının sandığında saklanan, annesinden evladına yadigâr kalan bir kumaştır ve her modeli uygulanabilir. Ancak her modeli uygulanması ciddi bir emek ve işçilik gerektirir. En zor olanı kadifeden bir ceket ve pantolon ortaya çıkarmak. İşte mesleğimin zirvesinde olduğumu hissettiğim yıl 2022'ye armağandır bu koleksiyon. Çünkü ipek dokudaki bir kadife, ipek dokuda bir astarla ancak bu kadar güzel kusursuz ortaya konulabilirdi. Kusursuzluğunu temsil edeceğiniz o an vardır ya herkesin içinde olduğunuz ve tüm gözlerin sadeliğinizle ve dişiliğinizle sizleri süzdüğü! O anın yıldızı siz olacaksınız böyle bir seçimle! Güçlü tüm kadınlara armağan olan nefis kadifeler “Güçlü Kadınlar” başlığında zirvedeki o anda sizlerle...

Instagram: @alev_senol

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *