Abiye, Fransızca “habillé” kökünden gelmektedir. Hazırlamak, donatmak, giydirmek fiilinden türetilen bu kelime “Giyinik, özellikle gece kıyafeti giymiş” sözcüğünden alıntıdır. Günümüzde ise özel gün ve gecelerde o an üzerinizde olmasını arzu ettiğiniz elbisenin genel ifade şeklidir. Aslında çok önemsiz fakat özel günlerde taşıdığımız kıyafet ruhumuza ait olsun ve bizi temsil etsin isteriz. Günlerce belki aylarca özel günde giymemiz gereken kıyafeti araştırır dururuz. Kolu nasıl olmalı, yakası nasıl olmalı, rengi ne olmalı, kuyruklu mu olmalı? vb. birçok soruya yanıt ararız. Bir arkadaş meclisinde otururken gündem hep buna bağlanır.

Abiyeler sizin bedeninize özel dikilmelidir. Doğru kumaş, doğru renk, doğru model sizin vücut şeklinize göre uygulandığı takdirde hayal ettiğiniz en özel kıyafeti giyiyor olabilirsiniz.

Özel günlerde hangi abiye modeli giyilmesi gereklidir. Dikim evimiz tam da bu noktada hizmet vermektedir. Ne istediğinizi hayal edip şekillendirdiğinizde dikim evi gibi terzilik sanatı ile uğraşan meslek gruplarına başvurursunuz ve hayal ettiğiniz o kıyafetin size özel dikilip uygulanmasını arzu edersiniz. Hayal ettiklerinizin size özel dikilmesi bir sanattır. Terziler bu sanatı icra ederler. Bu ayki yazımızda sizlere farklı ülkelerden hayal ettiklerini anlatan canım kadınların özel dikimlerinden seçkiler sunuyoruz. Hayal ettiğiniz bir abiyeyi hazır giyim tekstil üretiminde bulmanız çok zordur çünkü beden kalıpları standarttır. Abiyeler sizin bedeninize özel dikilmelidir. Doğru kumaş, doğru renk, doğru model sizin vücut şeklinize göre uygulandığı takdirde hayal ettiğiniz en özel kıyafeti giyiyor olabilirsiniz.

Abiye birkaç saat üzerinizde duracak olan bir elbise olabilir fakat bir ömür saklayacağınız özel anılarınıza eşlik eden bir güzelliktir. Dünyanın unutulmaz yıldızlarını nasıl hatırlarız? Katıldıkları davetlerde giydikleri göz dolduran o muhteşem tasarım abiyeleriyle. Sizlerde abiyenizi seçerken “Ben nasıl bir kadınım ve o özel gecede nasıl giyinirsem iyi hissederim?” mutlaka bu soruları kendinize sorun. Örneğin nasıl bir yaka sizi mutlu eder ya da acaba nasıl bir kol veya nasıl bir etek şekli size daha çok yakışır. Eğer bir fikriniz yoksa lütfen mağazaları dolaşarak bedeninizi tanımak adına modeller deneyin, deneyin ki kendinizi en iyi hissettiğiniz tavra yakışan kesimlerde abiyeler tercih edin. Sırf güzel gözükmek adına derin yırtmaçlı bir model giyip yürüyüşünüzde onu taşıyamayacaksanız ya da rahat edemeyecekseniz uzak durun. Fotoğrafta nasıl göründüğünüzden ziyade o elbiseyi giyerek ruhunuzu yansıtacak olan hissettiklerinizdir önemli olan. Bu yüzden abiye seçimlerinizde lütfen ruhunuzu dinleyin. Önceliğiniz her zaman siz olmalısınız “bunu ben diyorum ve nasıl hissediyorum?” sorusunun yanıtını bulduğunuz gün gecenin yıldızı siz olacaksınız.

Sevgili Grey okurları, hayal ettiğiniz kıyafetlerin ruhunuzu yansıtmasını istiyorsanız, sizleri dünyanın her yerine uzaktan ölçü dikim sistemiyle hizmet veren moda evimize bekliyoruz.

 Instagram: @alev_senol 

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *