Bu yıl önceki sezonlarda gördüklerimizden daha farklı bir sezon bizimle. Son yıllarda revaçta olan “maskülen” görünüm yerini daha “feminen” bir görünüme bırakıyor. Giderek inceleşen ve daralan silüetler ortaya çıkıyor.

Kim demiş kışın beyaz giyilmez diye?
Bu sezon koyu renklerin yanında açık renkler de gardroplarımızda yer ediniyor. Bej, ekru, beyaz ve toprak tonları sezonun trendleri arasında. Bu renkleri kombinlerinizde “tonsürton “ etkisiyle kullandığınızda kıyafetleriniz çok şık bir görünüme kavuşacaktır.

Kabarık Kollar ve Balon Etkisi
Bu kış üst giyim ve dış giyim dahil olmak üzere çoğu günlük parçamızın kollarında ve omuzlarında kabarık etkiyi görmekteyiz. Balon kollar uzun zaman sonra tekrar revaçta. Balon kol gömleğinizi bir süveterle kombinleyerek şıklığı anında yakalayabilirsiniz.

Slip Elbise Modası
İster mini ister midi yada maksi; dar kesimli bir elbise her kadının dolabında olması gereken bir parça.
Bu sezonda ise bu kesime sahip “slip” triko elbiseler trend parçaların arasında.

Shaggy Kürkler
Son sezonlarda oldukça fazla gördüğümüz peluş kürk ceketler, talebin artmasıyla beraber yeni varyasyon arayışlarındaydı. 
Bu sezon ultra tüylü ve kabarık hale dönüştürülen peluş ceketler, sürdürülebilir modaya uyan ve modasını kaybetmeyecek parçalar arasında yerini aldı.

Örgü Hırkalar
Hepimizin bazen ev giyiminde, bazen dışarıda giydiği bir parça olan hırka, bu kış şık bir akşam yemeğinde bile bizimle beraber. Zarif broşlarla şıklaştırabileceğiniz gibi, jeanlerinizin üstünde kullanarak günlük bir görünüm elde edebilirsiniz.

Editörün Önerisi
Bu kış için giyim önerilerim; dolabınızda mutlaka “basic” parçaların olması. Basic parçalara sahip olarak sürdürülebilir modaya da destek olabilirsiniz.
Basic parçanızı aksesuarlarınız veya farklı giyim parçalarınızla da kombinleyerek şık görünebilirsiniz.  Dolabınızı belirli renkler etrafında şekillendirebilirsiniz. Böylelikle kombinlerinizde “alakasız” parçalardan kaçınmış olur, aynı zamanda renk uyumunu yakalayarak hoş görünebilirsiniz.

Instagram: @sevvallsezginn

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *