HERKESE MERHABALAR GREY OKUYUCULARI, 2020 YILINI UĞURLAMAYA HAZIRLANDIĞIMIZ BUGÜNLERDE UMUTLARIMIZI VE HAYALLERİMİZİ; DAHA MUTLU VE SAĞLIKLI GEÇİRECEĞİMİZİ DİLEDİĞİMİZ 2021 YILINI KARŞILAMAYA HAZIRLIYORUZ. GREY İŞ VE YAŞAM DERGİSİ'NE, İLK SAYISINDA VERDİĞİNİZ OLUMLU DÖNÜŞLER VE DESTEK MESAJLARI İÇİN İNANILMAZ MUTLU OLDUK. BU MUTLULUK VE HEYECANLA YENİ SAYI İÇİN HEVESLE YAZMAYA BAŞLADIK. POZİTİF YÖNDE VERMİŞ OLDUĞUNUZ TÜM DESTEKLER İÇİN MİNNETTARIZ.

DERGİMİZİN YENİ SAYISINDA SİZLERE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ZİYARET EDEBİLECEĞİNİZ, FARKLI LEZZET VE KONSEPTLERE SAHİP İŞLETMELERDEN BAHSEDECEĞİZ. TAVSİYELERİMİZİ KEYİFLE OKUMANIZI DİLİYORUZ. 2021’E MERHABA DİYECEĞİMİZ YENİ SAYIMIZ İLE KAVUŞUNCAYA DEK SAĞLICAKLA KALIN...

Bu Kuzine İçinizi Isıtacak: KUZİNE RESTAURANT

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe yolu üzerinde bulunan Kuzine Restaurant birbirinden doğal ve yöresel tatların yer aldığı menüleri ve yüksek müşteri memnuniyetiyle hizmet vermekte. 5 yıldır hizmet vermekte olan restaurantın işletmeciliğini Burcu Yatağan Hanım yapmakta, evde misafirlerine kahvaltı hazırlamayı sevdiği için bu işe başlamış, toptancı ürünleri yerine yörelerinden ürünleri getirtiyor.

Nar ekşisi; Hataylı köy kadınların ellerinden, zeytinyağları yöresinden, baharat ve salçalar Gaziantep’ten, kullanınlan kekikler Asos’tan geliyor. Kebaplar hazır kıymayla değil, zırhla çekiliyor. Pideler taş fırında, doğal odun ateşinde pişiriliyor. Dekorasyonu ile dikkat çeken işletmede içeri girdiğinizde karşılaştığınız atmosfer ciddi emek harcandığını kanıtlar nitelikte.

Kocaeli’deki en önemli gastronomi mekanlarından biri olan işletmede aileniz, dostlarınız ve sevdiklerinizle eşsiz deneyimler yaşayacaksınız.

Favori lezzetimiz: SERPME KAHVALTI

Daha önce yaptığınız tüm kahvaltıları bir kenara bırakın. Kahvaltıdaki bütün ürünler tıpkı yemeklerdeki gibi yöresinden ve taze olarak sunuluyor. Kahvaltı masasında ne ararsanız var. Siz hayalini kurmadan masanızda afiyetle yenmeyi bekliyor.

Küçük bir bilgi; Tabakta kalan hiçbir ürün ziyan olmuyor. Yemekten artakalanlar, restaurantın bulunduğu Üçtepeler Köyü'ndeki hayvanlara yiyecek olarak verilmek üzere köyde yaşayan komşulara günlük olarak teslim ediliyor. Ne kadar örnek alınması gereken bir davranış. İşletmeyi bu harika uygulamasından dolayı tebrik ediyoruz.

Diğer Favori Lezzetleri:
Taş fırında hazırlanmış Kuzu İncikli Keşkek, Şaşlık, Kurutulmuş Patlıcan Dolması, Ege Otlu Hellim Peynirli Pide, Kuzine Usulü Çoban Kavurma, Topkapı Kebabı, Beyti Sarma denenmesi gereken lezzetler arasında. Ayrıca ev yapımı İçli Köfte ile Etli Asma Yaprağı Dolması da bizim diğer dikkatimizi çeken lezzetleri.

Eski usule göre tüm hijyen önlemleri alınarak 30 saat kısık ateşte kaynatılan ev yapımı ilikli kemik sularını kavanozlarda ya da buzluk poşetlerinde hazırlayarak satışa sunmaktalar. Kendinizin ve çocuklarınızın sağlığı için almayı ihmal etmeyin.

Kuzine Restaurant Adres: Kabaoğlu Mah. Prof. Baki Komsuoğlu Blv. No:191/A İzmit KOCAELİ İrtibat No: 0(262) 329 09 09

Lezzete Atılan İmza; AKGÜL KASAP IZGARA

1978 yılında, Kocaeli Sanayi Sitesi’nde Akgül Lokantası olarak hizmet vermeye başlayan Akgül Kasap Izgara aynı yıl Kocaeli Devlet Hastanesi’nde lokanta hizmeti vermeye başlamış.

İşletmeciliğini Mustafa Akgül ve oğulları Hasan Akgül İle Emin Akgül'ün üstlendiği mekan, samimi işletmecilik anlayışla herkese ve her kesime kucak açıyor. 2006-2010 yılları arasında toplu yemek organizasyonları, fabrika yemekleri, düğün, nişan, sünnet, mevlit, gezi-piknik organizasyonlarını da hizmet ağlarına eklemişler.

Bu alanlarda gösterdikleri başarıyla 2015 yılında Kartepe Bölgesi’nde “Akgül Catering & Organizasyon” firmasını kurarak 1000 metrekare açık alan, 200 metrekare kapalı alanla hizmet ağlarını daha da büyütmüşler. Bizim tanışmamıza vesile olan işletme Akgül Kasap Izgara ise yine aynı bölgede 2018 yılından beri 600 metrekare kapalı alanda, 500 kişi kapasiteli restaurant bölümüyle hizmet vermeye devam ediyor.

Restaurant’ta kullanılan tüm etler Akdeniz, Toros olup kendi üretimlerileri. İşletmede margarin kullanılmıyor tereyağı ve ayçiçek yağları kullanılıyor.

Bizim Önerimiz; KUZU TANDIR

Bütün kuzuyu 6 parçaya bölerek ortalama 200 derece sıcaklıktaki fırında, 4 saat pişmeye bırakılıyor. Güveçlerde ve bakır tepsilerde pişirilen kuzuya sadece tuz, soğan ve sarımsak ilave ediliyor. Ortaya çıkan lezzet ve görünüm muazzam, lokum kıvamında, harika bir sunumla masanıza getiriliyor.

Favori Lezzetleri :
Kaşarlı Izgara Köfte, Biftek, Antrikot, Bonfile, Çıtır Izgara, Kuzu Pirzola, İçli Köfte, Pastırmalı Kaşarlı Pide ve enfes Lahmacunu denenmesi gereken lezzetler arasında.

Akgül Kasap Izgara Adres: Köseköy Mah. Atatürk Cad. No:16 Araç Muayene İstasyonu Mevki Kartepe KOCAELİ Rezervasyon No: 0(534) 200 41 14 / 0(536) 034 41 14

Instagram: @gurme_kocaeli

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *