Kalın kazaklarımıza, uzun kabanlarımıza, tüm kış bizi sarıp sarmalayan oversize atkılarımıza ve termal taytlarımıza bir veda öpücüğü konduruyor gardırobumuzun derinliklerine yolcu ediyoruz!

Sezonun alları, pulları ve bahar güneşinden rol çalan parlak detaylarını birlikte inceliyoruz.

Alla


Pandemi kısıtlamaları günden güne azalırken 2020 yılından bu yana stilimizin büyük bir parçasını oluşturan rahat giyim modası da bu yıl podyumlara veda ediyor. Özlediğimiz eforlu şık görünümler cesur renklerle harmanlanarak, geçirdiğimiz uzun soluklu soğuk günlere adeta meydan okuyor. Geçtiğimiz yıl neon renklere karşı bakış açımızı değiştiren yeşil, bu sezon pembelere bürünerek moda sahnesinde varlığını sürdürmeye devam edeceğinin sinyallerini veriyor. Neon ve uçuk pembelerin esir aldığı podyumlarda masalsı tozpembelerin de etkisini görmek mümkün. Dikkat çekmeyi tercih etmeyenlerin, pembeyle arası pek samimi olmayanların dahi bu sezon gardırobuna girecek bir pembe tonu olacağına eminiz!

Rihanna’nın gebeliğini açıkladığı ve milyonlarca beğeni toplayan meşhur fotoğrafta üzerinde bulunan vintage Chanel pembe ceket, Valentino’nun 48 pembe parçadan oluşan PINK PP koleksiyonu ve Tom Ford’dan Jacquemus’a uzanan pembe görünümler şimdiden sosyal medyayı etkisi altına almaya başladı. Pembenin büyülü enerjisine kendimizi teslim ediyor, bahar heyecanının tadını çıkartıyoruz!

Pulla


Bu sezon pamuklu, şardonlu, ultra konforlu bluzların, yumuşak dokulu eşofmanların, hareket özgürlüğü sunan elastik elbiselerin yerini pullu dokular, işlemeli detaylar ve parlak taşlar alıyor. Moda trendlerinin yanı sıra makyaj trendlerinde de ivme yakalayan pullar, taşlar ve simler sosyal medyada büyük ilgi topluyor. Normal kavramına getirdiğimiz yeni bakış açısıyla günlük ‘normal’ bir makyajın simli ve taşlı olmasını doğal karşılıyor, pullu eteklerimizi basit bir kazakla ofiste kullandığımızda garip bakışlar altında kalmıyoruz.

Baharın gelişini allı pullu detaylarla taçlandırmaya hazır mıyız?

Parla


Abartının hâkimiyet kurduğu, eforsuz ve mütevazı stillerin revaçtan düştüğü 2022 baharında aksesuarların oyundaki kozu oldukça güçlü. İnciler, altın detaylar, kendine has formu olan görkemli çantalar... Her biri tamamlayıcı olduğu kadar tek başına duruşu olan cazibesi yüksek parçalar. Bu sezon kolaya kaçanların değil, hayal gücü geniş olanların şıklık mertebesinde yer bulacağı heyecanlı bir atmosfer bizi bekliyor. Gerçek stillerin parlayacağı, ilham dozunu biraz fazla kaçıranlarınsa moda sahnesinde seyirci olacağı, maskelerin kalktığı bir sezona merhaba!

Instagram: @edabagt 

 

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *