Yılların verdiği tecrübeler doğrultusunda güzellik uygulamaları ile kendi markasını yaratan Burcu Seyhan Beauty şimdilerde ise Rent a Dress By Burcu Seyhan adlı yeni bir oluşum ile tekrar adından söz ettirmeyi hedefliyor. Bünyesinde özel kaftanlar, abiyeler, after party kıyafetleri gibi pek çok seçenek barındıran, Kocaeli’nin ilk ve tek kiralama showroomu olan Rent a Dress By Burcu Seyhan; kendinizi özel hissettirecek konforlu mekânı ve sizleri diğer herkesten farklı kılacak kişiye özel tasarımlarıyla mayıs ayından itibaren kapılarını açıyor.

Bizleri yeni showroomunda ağırlayan Burcu Seyhan ile yeni markası hakkında harika bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifli okumalar…

Burcu Hanım merhabalar, Grey sayfalarına hoş geldiniz. Okurlarımız için bizlere kendinizden bahseder misiniz?
Merhabalar. Ben Burcu Seyhan 1985’de Kars’ta doğdum. İzmit’te büyüdüm. 20 yaşından itibaren çalışma hayatının içindeyim. Yıllarca çeşitli lüks ve üst segment kozmetik markalarında satış temsilciliği ve yöneticilik yaptım. Daha sonra kurumsal firmalardaki sistem yöneticiliğimi zirvede bıraktım. Başarılı olacağıma emin olarak İzmit’te ilk Make Up Studio konseptinde işimi kurdum. Yaklaşık 5 yıldır İzmit Bağçeşme’de sadece makyaj stüdyosu iken daha sonra gelen talepler ve güzellik dünyasının gidişatına ayak uydurarak kalıcı makyaj ve özel gün & gelin hazırlığı stüdyosu olarak yoluma devam etmeye karar verdim. Yenilikleri takip edip kendimi geliştirerek ve işimle bağlantılı yeni heyecanlara atılmayı sevdiğim için İzmit’te olmayanı ve kaliteli hizmeti esas alarak yeni işlere adım atıyorum.

Burcu Seyhan Beauty olarak makyaj ve güzellik uygulamaları alanında başarılarınız ile adınızdan sıkça söz ettirdiniz. Şimdi ise Rent a Dress ile İzmit’te kiralama showroomu olarak karşımıza çıkan ilk markasınız. Okurlarımız için verdiğiniz hizmetlerden söz eder misiniz?
Burcu Seyhan Beauty’de gelin ve özel gün hazırlıklarının yanında kalıcı makyaj, microblading, dudak renklendirme, lifting ve ipek kirpik alanında da tercih ediliyoruz.

İzmit’te ilk kiralama stüdyosu Rent a Dress showroomu olarak ise özel günler ve davetlerde kullanılmak için farklı, şık ve özel tasarım elbise stüdyosu olarak gelinler için özel dikim kaftan, kına çıkış elbisesi, bekârlığa veda elbiseleri, mini gelinlikler, dış çekim elbiseleri ve özel günlerde kullanılmak üzere abiye kiralama hizmeti veriyoruz.

KİMİ ÇOK BİLİNEN MODELLERİ TERCİH EDERKEN KİMİ FARKLI TARZ ELBİSELER TERCİH EDİYOR. AMA BİR SIRAYA KOYMAMIZ GEREKİRSE; ÖZEL TASARIM KAFTANLARIMIZ, MİNİ GELİNLİKLERİMİZ VE KINA ÇIKIŞ ELBİSELERİMİZE TALEP ÇOK FAZLA.

Burcu Seyhan Beauty ile alanınızda zaten bir marka olmuşken bu sektöre girmeye neden ihtiyaç duydunuz?
Burcu Seyhan Beauty’de oturmuş çok güzel bir müşteri kitlem ve hayallerim var. Ben yıllarca işimi hep en iyi kalitede ve severek yaptım. Rent a Dress benim hem hayalim hem de işimle bağlantılı bir iş. İzmit’te tüm özel gün konseptlerini kapsayan iyi hizmet, şık bir showroom konseptinin olmayışı ve bir ihtiyaç olduğunu hissettiğimde tüm cesaretimi topladım ve bu işi kurdum.

En çok tercih edilen modelleriniz nelerdir?
Hepsi diyebilirim. Şöyle ki her gelen misafirimizin tercih ettiği tarzlar birbirinden çok farklı. Kimi çok bilinen modelleri tercih ederken kimi farklı tarz elbiseler tercih ediyor. Ama bir sıraya koymamız gerekirse; özel tasarım kaftanlarımız, mini gelinliklerimiz ve kına çıkış elbiselerimize talep çok fazla. 

Peki Rent a Dress kiralama süreciniz nasıl işliyor?
Rent a Dress randevulu hizmet veriyor. Misafirlerimiz gelmeden önce beden bilgilerini, hangi konsept için arayışta olduklarını bize ilettiklerinden sonra showroomumuzda bu alanda bir hazırlık yapıyoruz. Yüz yüze detaylı deneme ve görüşme yapıldıktan sonra sözleşmelerimizi imzalayıp ürünleri rezerve ediyoruz. Rezervasyonu yapılan elbiseleri kullanılacak gün teslim ediyoruz. Elbiselerin kullanımı bittikten sonra teslim alıp kuru temizlemesi yapılıyor ve bir sonraki rezervasyona hazırlamış oluyoruz. Elbiselerimizin tüm kuru temizleme ve tadilat işlemleri bizim tarafımızdan yapılıyor. Bu anlamda kiralayan kişilere de büyük rahatlık olmuş oluyor.

Burcu Seyhan Beauty markanıza Türkiye’nin her yerinden talepler geliyordu. Rent a Dress İzmit için yeni bir oluşum. Burada da bu etkiyi bekliyor musunuz?
Tabii ki bekliyorum. Burcu Seyhan olarak verdiğim bütün hizmetlerde dikkat ettiğim en önemli konu kaliteli hizmet. Ben işimi en iyi markalarla, en iyi hizmet anlayışında yapıyorum ve bunun farkında olan kişiler tarafından tercih ediliyorum. Rent a Dress’te kendi zevkimi esas alıp sezonun trendlerini, konsept ürünlerini araştırarak bir showroom oluşturdum. Bu noktada misafirlerimiz de abiye kiralama showroomu olarak böyle bir fikrin çok doğru olduğunu düşünüyor ve tercih ediyorlar.

Dekorasyon anlamında yine sizin özel dokunuşlarınız ile çok şık bir showroom ortaya çıkmış. Burayı oluştururken nelere dikkat ettiniz?
İşletmelerimde her zaman misafirlerimin kendilerini hizmet aldıkları anlarda iyi hissedeceği konforlu, şık bir stüdyo ortamı oluşturmaya dikkat ettim. Rent a Dress ilk olacağı ve şık bir ortam istediğim için mimar arkadaşım Nazile Hamit ile çalıştım ve ortaya her anlamda içime sinen bir showroom çıktı.

Gördüğümüz kadarıyla elbiselerin renkleri, tasarımları ve kumaşları çok farklı. Bize ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Rent a Dress’i hayata geçirirken her zevkten insana dokunabileceğim tercihler yapmaya çalıştım. Benim için en önemlisi kumaş ve duruş kalitesiydi. Hayalimdeki tasarımlar için kumaşları iyi markalardan seçip, iyi işçiliklerle hazırlatınca ortaya kötü bir sonuç çıkması imkânsız.

İki dükkânınızda da Burcu Seyhan farkını hissediyoruz. Sizi ayrıcalıklı yapan unsurlar nelerdir?
Her işimi severek ve özenerek yapıyorum. Tam bir Terazi burcu kadınıyım. Detaycı ve mükemmeliyetçiyim. Hizmet verdiğim her müşteri benim için kıymetli bu yüzden Burcu Seyhan’ı tercih ettiklerinde iyi hizmet alacaklarını bilerek gelmelerini sağlayacak alanlar oluşturuyorum.

Adres; Orhan Mah. İsmail Gaspıralı Cad.Akven Bağçeşme Evleri No:27 İzmit Kocaeli
İletişim; 0530 594 82 85
Instagram; rentadress_byburcuseyhan burcuseyhan_beauty

 

 

 

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *