1974'ten süregelen tecrübeleri ile asansör, inşaat, mimarlık, üretim ve metal sanayi alanlarında başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Öz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Korkut Öz'ü mayıs sayfalarımızda ağırladık. Kendisi ile "Sıradanlığın Çok Ötesinde" mottosuyla hayata geçirdikleri binicilik kulubü, ortak havuz, mini golf sahası, koşu parkutu ve tenis kortları gibi birçok sosyal faaliyet alanını içerisinde barındıran Azur Villaları Projesi hakkında konuştuk. Keyifli Okumalar...

Korkut Bey merhaba Grey okurları için kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
Merhaba ben Korkut Öz. İzmit doğumluyum. İngilizce Elektrik Elektronik Mühendisliği eğitimi aldım. Üniversite yıllarında İtalya’da dil eğitimi alma fırsatım oldu. 2007 yılında grubumuzun asansör şirketinde proje mühendisi olarak çalışma hayatına başladım. Sonrasında inşaat şirketimizde şantiye şefliği ve metal sanayi şirketi üretim müdürlüğü görevlerinde bulundum. 2014 yılından bu yana da Öz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekteyim.

Öz Şirketler Grubu olarak hangi alanlarda hizmet veriyorsunuz?
Grubumuz 1974’ten beri birçok sektörde faaliyet gösteriyor. Grup şirketlerimiz arasında asansör, inşaat, mimarlık, üretim ve metal sanayi şirketleri yer alıyor. Öz İnşaat olarak faaliyet gösteren yapı firmamız şu ana kadar ağırlıklı olarak resmi projelerde yer aldı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde hastane, okul, lojman, köprü ve müstakil proje inşaatlarını tamamladık. Özel projeler için Farma İnşaat’ı kurarak ikinci inşaat şirketimizi faaliyete geçirdik. Azur Villaları Projemiz, alanlarında uzman; CA2O Mimarlık ve MİSA Mimarlığın ortak çalışmalarıyla projelendirilmiş sıradanlıktan uzak, özel bir projedir.

Toplam 21 villadan oluşan projemizin 8 dönümü inşaat alanı, geri kalan 6 dönümü ise sosyal alan olarak planlandı.

Farma İnşaat olarak projesini hayata geçirmeye başladığınız Azur Villaları hakkında bilgi verir misiniz?
Proje, bütünselliği anlamında şehrimizde bir ilk olan 14 dönüm arazi üzerine yerleşen villaları ile deniz ve orman manzarası içinde bir yaşam alanı vaat etmektedir. Toplam 21 villadan oluşan projemizin 8 dönümü inşaat alanı, geri kalan 6 dönümü ise sosyal alan olarak planlandı. Projemizin sosyal alanları; binicilik kulübü, ortak havuz, mini golf sahası, koşu parkuru ve tenis kortlarıyla şehir hayatının dışında günlük yaşamı değerli kılacak birçok aktivite yapma imkânı sağlamaktadır. 

İlimizde çok fazla inşaat projeleri yapıldığı bugünlerde “Sıradanlığın Çok Ötesinde” mottonuzla hayata geçirdiğiniz projeniz Azur Villaları’nı ayrıcalıklı kılan özellikler nelerdir?
Projemiz ile müşterilerimize sadece bir ev değil, dikkate değer bir yaşam alanı sunmayı hedefledik. Azur Villaları klasiğin dışında farklı bir yaşam tarzı ortaya koyuyor. Villa sahiplerine çok aktiviteli bir yaşam alanı sağlıyor. Çevresi tamamen orman olduğu için sosyal alanın haricinde de insanlar at binebilir, yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, ATV ile gezebilir kısacası doğada birçok aktivite yapabilirler. Hem de tüm bunları profesyonel eğitmenlerden eğitim alarak yapabilirler. Hedefimiz ticari kaygının ikinci planda olduğu örnek bir proje olmak.

PROJEMİZ İLE MÜŞTERİLERİMİZE SADECE BİR EV DEĞİL, DİKKATE DEĞER BİR YAŞAM ALANI SUNMAYI HEDEFLEDİK. AZUR VİLLALARI KLASİĞİN DIŞINDA FARKLI BİR YAŞAM TARZI ORTAYA KOYUYOR.

Azur Villaları, Kocaeli'de ilk defa binicilik kulübünü ve mini golf sahasını içinde barındıran, sosyal hayata çok önem veren bir proje. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verir misiniz?
Özellikle çocuklarımızın kişisel gelişimi için doğayla ve sporla iç içe yaşamlarının önemini hepimiz biliyoruz. Binicilik ve mini golf sahalarının kullanımı için alanında uzman eğitmenlerle görüşmeler sağladık. Sizler ve çocuklarınız burada profesyonel binicilik ve golf eğitimleri alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Korkut Bey genç bir girişimci olarak firmalarınız olduğu gibi dernekler ve Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif rol alıyorsunuz. Bize bunlardan bahseder misiniz?
Sosyal anlamda dernek ve STK’larda görev almayı ve yapmayı önemsiyorum. İş dışında ciddi bir zaman ayırıyorum. Bu sebeple Kocaeli Sanayi Odası meclis üyeliği, KOSGEB karar kurulu üyeliği, Beşiktaş Kulübü AB destekleri sorumlu üyeliği ve KOSİAD yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmekteyim.

Adres; Vezirçiftliği Mh. Fakülte Sk. No: 64 Başiskele Kocaeli
İletişim; 0(262) 321 39 65
Instagram; korkuttoz
www.ozgrubu.com.tr

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *