Başarının sırrı; öncelikle bilginize, kendinize, çalışma enerjinize güvenmektir. Sonrasında girişimci ruhunuzun cesareti ile çaba göstermek, azmetmek, denemeden vazgeçmemek, her noktada gelişime koşulsuz inanmak olduğunu söyleyebilirim.

25 yıllık tecrübesiyle yurt içi yurt dışında birçok prestijli işlere imza atan Zengin İzolasyon’un başarısının sırrı nedir?
Başarının tanımını “Düne göre daha iyi miyiz?” olarak kabul ederek akıllıca sıkı çalışmak ve sürekli iyileştirmek diyebilirim. Sektörümüz; tamamen bilginin, mühendisliğin, insanın, paranın ve zamanın iyi organize edilmesinin gerektiği bir sektör. Ayrıca uzman olmayı ve tecrübe sahibi olmayı da diğer sektörlere göre daha zorunlu kılıyor. Bizim herkesten daha akıllı ve yetenekli olduğumuzu düşünmüyorum. Hâlihazırda bağlantıları belli veya güçlü çevreye sahip olan 2. ya da 3. nesil işletmeciler de değiliz. öncelikle bilginize, kendinize, çalışma enerjinize güvenmektir. Sonrasında girişimci ruhunuzun cesareti ile çaba göstermek, azmetmek, denemeden vazgeçmemek, her noktada gelişime koşulsuz inanmak olduğunu söyleyebilirim.Farkındalıklı bir kaybediş bile bir sonraki öykünüzün başlamasında kazanca dönüşebiliyor. Bu bakış açısı ile bir işletme yönetiyor olmak iş motivasyonu ve özgüven kaybetmemenizde fayda sağlıyor. 

Zengin İzolasyon’un imzasını attığı kült projeler nelerdir?
Zengin İzolasyon genellikle mühendisliğin daha ön plana çıktığı projelerde yer almayı hedeflemiştir. Geçmişte Kadıköy - Kartal Metro Projesi, 3. Köprü, İstanbul - İzmir Otoyolu, Turkcell Data Merkezleri, Mutlu Akü, Honda, Ford Otosan, BAT, Tüpraş, Azerbaycan Sadko Project vb. marka projelerde yalıtım üzerine verdiği taahhütleri başarı ile yerine getirmiştir. Türkiye’nin birçok şehrinde gerek otel projeleri (14 Adet Hilton Oteli) gerek AVM projelerinde hizmet vermiştir. Bu dönemde aktif olarak yalıtım imalatları üzerine çalıştığımız projelerden bazıları şunlardır:

> Gama Türkerler Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü Projesi
> Galataport
> Haliç Port Tersane İstanbul Projesi
> Pelsan Tekstil Çerkezköy Fabrika Projesi
> Astaldi Türkerler Ankara Entegre Sağlık Kampüsü Projesi
> Vem İlaç Çorlu Fabrika Projesi
> Apple Bağdat Caddesi Projesi
> Repkon Şile Fabrika Projesi
> Teknopark 3. Etap Projesi
> Pekdemir Semt Bahçecik
> Evora İzmir Projesi
> Suez - Altaş Çanakkale Katı Atık Tesisi Projesi
> Brisa Fabrika İlave Yapılar ve Gölet Projesi
> British American Tobacco Samsun Fabrika Projesi

Zengin İzolasyon olarak yeni bir oluşuma hazırlanıyorsunuz. Kurumsal ve profesyonel olarak devam ederken neden perakendeye girmeye karar verdiniz?
İstanbul’da başladığımız izolasyon işlerimizi Türkiye’nin birçok şehrindeki şantiyelerimizde ve tüm dünyada devam ettirmekteyiz. 2006 yılında şube olarak açtığımız Başiskele’deki ofisimize 2011 yılında merkezimizi de taşıdık. Bu merkezden Kocaeli şehrine bugüne kadar tüm enerjimizle hizmet edebilmeyi hedeflemiştik. Bu market ile birlikte bu projelerden edindiğimiz izolasyon konusundaki tecrübelerimizi şehrimize, bölgemize, projelerimize ve son kullanıcılara sunmayı hedefledik. Bu amaçla gerek yalıtım konusunda danışmanlık olarak gerek perakende de soruna en uygun malzeme satışı olarak hizmet verecek Zengin İzolasyon Market’i kurduk. Bu market vasıtasıyla bölgemizde eksik olduğunu düşündüğümüz yalıtım konusunda her türlü hizmeti verebileceğimizi düşünüyoruz.

Zengin İzolasyon markette yer alacak ürünler ve anlaşmalı olduğunuz firmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Su, ısı, ses, rutubet, yangın, tesisat yalıtımı ile ilgili her türlü ürün gruplarının yanında yapı onarım, yapı güçlendirme, epoksi poliüretan vb., zemin kaplama ürünleri, beton katkıları, harç katkıları, yapıştırıcılar, mastikler, tamir harçları ve beton yardımcı ürünleri Zengin İzolasyon Market’ten temin edilebilecek. Yıllardır ürünlerini projelerimizde kullandığımız, gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğimiz, dünya çapında başarısını ve kalitesini kanıtlamış, önde gelen global markalarla beraber, pazarında lider olmuş en büyük üreticilerinin olduğu bir ürün portföyü sunuyor olacağız. Bunlardan bazıları BASF, MBS, Ravago, Sika, Ode, Emülzer, Dörken, Fosroc, Sita, Megabord ve benzerleridir.

Zengin İzolasyon markette sadece ürün satışı mı olacak yoksa uygulama hizmeti de verecek misiniz?
Burada ilk amacımız danışmanlık ve ürün tedarik hizmeti vermektir. Yalıtımdaki başarı; detay, uygun  optimum malzeme, doğru uygulama ve yapılan uygulamanın korunmasıyla mümkün olmaktadır. Bu zincirdeki çözümleri alternatifli olarak sunabileceğiz. Aynı zamanda yapılan uygulamanın korunması konusunda da müşteriyi bilinçlendirebileceğiz. Yani ürünün kalitesi kadar uygulama kalitesinin de iyi olması gerekli. Uygulama üzerine Zengin İzolasyon Firması’nın 25 yıldır piyasada yetiştirmiş olduğu birçok ekip mevcut. Zengin İzolasyon Market olarak direkt uygulama hizmeti vermesek de müşterilerimizin uzman uygulayıcı ihtiyacının karşılanmasında yine tecrübeli ekip, usta vb. öneride bulunarak yardımcı olabileceğiz.

Zengin İzolasyon Market olarak gelecek hedefleriniz neleridir?
Öncelikle mevcut pandemi gölgesindeki ekonomi altında, bildiğimiz işlere yatırım yaparak ekonomiye katkıda bulunabilmeyi arzuluyoruz. İzoder’in bünyesinde hazırlanan ve bizlerin de katkısının olduğu Su Yalıtımı Yönetmeliği, Resmî Gazete’de yayınlandı, zorunlu hale geldi. Bölgemize, sağlıklı ve sağlam yaşam alanlarımızdaki kalitenin artmasında yalıtımın önemini anlatmak, yalıtım konusunda bilinçlendirmek, doğru malzeme kullanılmasını sağlamak, bu konuda farkındalığı arttırmak öncelikli hedeflerimizdir. 1999 depreminde bölgemizin aldığı yara tarif edilemez. Bunu bire bir yaşamış biri olarak, özellikle suyun binalarımıza verdiği zararları göz ardı etmemeliyiz.

Kısa vadede yalıtım danışma hattımızı ve mobil ekibimizi bölgenin hizmetine sunmak istiyoruz. Ayrıca Kocaeli için çok önemli olan sanayi tesislerimize de uzman olduğumuz konularda ürün ve danışmanlık hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Zengin İzolasyon firmamızın global oyuncu olma hedefini bu market vasıtası
ile de tüm Türkiye’ye yaymak ayrıca hedeflerimizden biridir.

Adres: Seymen, Bebek Sk. No:4 D:No:1, 41245 Başiskele Kocaeli
İletişim: 0262 343 42 76–77
mail: yavuzhancengiz@zenginizolasyon.com.tr
web: www.zenginizolasyon.com.tr

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *