Merhaba sevgili okurlar; bu ay, içinde güzellik barındıran özel bir konuğum var. Hangi kadın bakımlı görünmeyi istemez ki? Ama bu hiç de kolay bir iş değil diyebilirim. İşte Burcu Seyhan’ın ustalığı burada devreye giriyor. Onu şehrimizde birçoğunuz tanıyor olabilirsiniz. Günün trendini teknolojik cihazlarla müşterilerine sunan Burcu Seyhan Beauty’nin sahibi Burcu Hanım ile güzellik ve bakım üzerine bir röportaj gerçekleştirdik. Profesyonel ve güler yüzlü ekibi ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Burcu Seyhan Beauty‘de tepeden tırnağa güzellik adına her şey var. Sözü çok uzatmadan keyifli okumalar diliyorum.

Öncelikle okuyucularımız için kendinizi tanıtır mısınız?
Merhaba, ben Burcu Seyhan. Uzun yıllar güzelliğine güzellik katmak isteyen sayısız kadınla buluştuğum dünyanın en prestijli markalarında güzellik uzmanı ve yönetici olarak çalıştım. Aslen Kars'lıyım, 10 yaşından beri İzmit'teyim. Evli ve bir kız çocuğu annesiyim. Tecrübemi ve bilgimi yaklaşık 4 senedir kendi markam olan Burcu Seyhan Beauty'de devam ettiriyorum.

Merkezinizde yapılan uygulamalar nelerdir?

Cilt Bakımı

* Temizleme/Komedon ile siyah nokta temizleme + Casmara cleanser
* Peeling/Casmara natural peeling
* Maske/Darphin-Casmara-Lynaderm-Loccitane * Cilt sıkılaştırma/Casmara

* Gözenek sıkılaştırma ürünleri/Darphin * Cilt masajı

Microblading

* Altın oran kaş çizimi ve alımı
* Phi Brows iğne ve boyaları ile işlem

Kirpik Lifting

* Combinal primer ile kirpik temizleme * Uygun göz pedi seçimi
* Combinal set ile kıvırma ve sabitleme

İpek Kirpik

* Primer ile kirpikleri uygun hale getirme
* Doğru kıvrım seçimi
* Nagaraku/Magic Lash kirpikler ile ipek kirpik uygulaması

Henna Kaş Boyama

* Altın oran çizimi ve kaş alımı
* Phi Brows kaş boyaları ile işlemi gerçekleştirme

Manikür

* Kişiye özel kit ile manikür ve el bakımı

Pedikür

* Kişiye özel kit ile pedikür ve ayak bakımı

Kalıcı Oje

* Tırnak hazır hale geldikten sonra 3 farklı markayla istenilen renk ve desende kalıcı oje çalışması

Jel Protez Tırnak

* Şablon uygulaması
* Tips uygulaması
* Dual form uygulaması

MARKAMI KURARKEN KENDİME NASIL ÖZEL DAVRANILMASINI İSTİYORSAM MÜŞTERİLERİM İÇİN DE - SEN ÖZELSİN - DUYGUSUNU HİSSETTİRMEYİ ÖNEMSEDİM.

"Sen Özelsin" mottonuzu açacak olursak neler söylemek istersiniz?
Burcu Seyhan Beauty stüdyolarımızın kapısından giren ve dokunduğumuz her kadına, "En iyi hizmeti sunmak ve yaptığımız her işte en iyi olmak.” misyonuyla ilerliyoruz. Bence güzellik kendini özel hissetmektir. Markamı kurarken kendime nasıl özel davranılmasını istiyorsam müşterilerim için de "Sen özelsin." duygusunu hissettirmeyi önemsedim. Amacımız; Burcu Seyhan Beauty markasıyla buluşan kadınlarımızı mutlu etmek; çünkü mutlu bir kadın kendini özel ve güzel hisseder.

Bu doğrultuda "Sen özelsin." mottomuzla biz de bizi tercih eden kadınlarımızın mutlu, güzel ve bakımlı hissetmelerini önemsiyoruz.

"KURDUĞUMUZ GÜÇLÜ BAĞ İLE KADINLARIMIZIN YÜZLERİNDEKİ GÜLER YÜZÜ GÖRDÜĞÜMÜZDE TÜM YORGUNLUĞUMUZA DEĞİYOR."

Burcu Seyhan Beauty markasının oluşum sürecinden bahseder misiniz?
Uzun yıllar dünyanın en prestijli kozmetik markalarında çalışmanın bana ve vizyonuma çok büyük katkısı oldu. Kendimi geliştirdikçe içimdeki gerçek potansiyeli fark ettim. Çocuk gelişimi okumuş olmama rağmen güzellik dünyasına olan ilgim nedeniyle bu alanda ilerlemek istediğime karar verdim. O dönem için oldukça cesur bir adım atarak Mac Kozmetik’teki yönetici rolümden ayrıldım. Bence İzmit’te, güzellik sektöründe kaliteli ve özel hizmet yaklaşımımızla 4 senede çok önemli değer yarattık ve pandemiye rağmen büyümeyi başardık. 2017 yılında ben ve iki çalışanımla başladığım hikâyem şimdi kaş tasarımı, cilt ve makyaj hizmetlerimizin olduğu Make-Up Stüdyomuzda; tırnak ve ayak uygulamalarımızın olduğu Nail Art Stüdyomuzda 9 çalışanımızla büyüyen bir aile haline geldik. Pandemi döneminde kaliteli hizmet algımızı düşürmeden gelişmeye ve büyümeye devam ederek ayakta kalmayı başardık. 2021 yılı için gelişme ve büyüme hedefimiz devam edecek.

Rekabet üstünlüğü hakkında bilgi alabilir miyiz?
Organizasyonunuz ve siz ne kadar mükemmel olurlarsanız olun, kurulduğumuz andan itibaren ne kadar etkin ve verimli çalışırsak çalışalım pandemi öncesinde ve pandemiyle birlikte zaman zaman kontrol edemediğimiz çevresel etkenler, iç süreçlerimiz tabii ki oldu. Teknolojinin ilerlemesi, güzellik sektöründeki yenilikler ve ticari unsurlarla rekabetin etkisi karşısında varlığımızı devam ettirmek için tabii ki kendim ve markam adına değişim karşısında hep cesur olmayı seçtim. Bu değişimden kaçmak yerine değişime uyum sağlamamı kolaylaştıracak yöntemleri markama ve işleyiş süreçlerimize entegre ettim. Bu konuda öncelikle  çalışanlarımın gelişimine ciddi yatırım yaptığımı söyleyebilirim. Kimseyle rekabet halinde olmadan kendi iç organizasyon yapımızı iyileştirmek, her zaman hizmet kalitemizi arttırmak için çalışmak aslında tercih edilmemizi sağladı ve sağlıyor. Bu anlamda bizi tercih ederek kaliteli hizmeti seçen tüm müşterilerime teşekkür etmek istiyorum. Zira onlar en kötü zamanlarımızda da en iyi zamanlarımızda da bizi bırakmayarak rekabete ve zorlu koşullara rağmen gelişmemiz ve büyümemiz için bize ilham kaynağı oldular.

Bence, pandemiyle birlikte her yeniden yapılanma sürecinde iş sahibinin işinin, stratejisinin ve içinde bulunduğu rekabetçi ortamın analizi gerekmektedir. İş tanımının ve kurum stratejisinin değişen çevresel etkenler altında gözden geçirilmesi gerekmektedir. Ben de bu noktada markamı zorlu koşullara hazırlarken marka danışmanıyla çalışmayı seçtim. Böylece sevgili Burcu Şen ile içeride benim göremediğim gelişim alanlarımızın üstüne giderek pandemi dönemini avantaja dönüştürdük diyebilirim.

Burcu Seyhan Beauty bünyesinde her zaman kaliteli ve güvenilir hizmet yaklaşımını devam ettirmek için kendimizle rekabet etmeye ve kendimizi yenilemeye devam edeceğiz.

Pandeminin zorlu koşulları sizleri ne şekilde etkiledi?
Pandemi sadece güzellik sektörünü değil, tüm dünyada dengeleri çok ciddi anlamda değiştirdi. Kimse bu sürecin tam olarak ne zaman biteceğini bilemezken bir iş kadını olarak bu süreçte büyümeyi seçtiğimiz  için kendimi şanslı hissediyorum. İnsanların eve kapandığı ve bizim gibi hijyenin ön planda olduğu salonlara gitmek konusunda bile tereddütlü yaklaştığı bir dönemde biz hijyen koşullarını, sosyal mesafenin önemini öngörerek stüdyolarımızı büyütmeyi seçtik. Böylece pandemiden minumumda etkilenmek isteyen müşterilerimize temiz, ferah ve konforlu salonlarımızda özel randevu sistemiyle hizmet vermeye başladık. Bu değişim,bmüşterilerimizin çoğu tarafından da beğeniyle karşılandı ve hizmet kalitemizin artmasına da etkide bulundu. Aynı şekilde pandemi dönemini sistemlerimizi, süreçlerimizi geliştirerek ve çalışanlarımızın gelişimine yatırım yaparak değerlendirdik. Böylece ilkbahar ve yaz dönemine ön hazırlık yapma şansımız oldu.

Ayrıca dijital dünyaya adapte olarak bu dönemde web sitemizi de hayata geçirdik. Böylece müşterilerimiz, hizmetlerimiz hakkında bilgiye hem instagramdan hem de web sitemizden detaylı ulaşabilmekteler.

Son olarak bu dönemde müşterilerimizle güçlü bağ kurmaya odaklandık. Onların geri bildirimleri bizler için önemliydi. Müşteri memnuniyet anketleri ile markamıza bakışlarını ve neleri geliştirmemizi istediklerini hem birebir görüşmelerle hem de anket uygulamasıyla aldık. Yüksek oranda memnuniyeti görmek bizi motive ederken daha iyisi için de geri bildirimleri almaya devam etmekteyiz.

Kısaca bu dönem kendim ve markam adına geliştiğimiz, geleceğe daha fazla hazırlandığımız bir dönem oldu.

Müşteri memnuniyetini nasıl sağlıyorsunuz?
Müşterinin memnuniyeti kavramı benim kurumsal dünyada çok önem verdiğim ve eğitimlerle ve deneyimleyerek kendimi geliştirdiğim bir alandı. Kendi markamı kurduğum andan itibaren de bu kavramı yaşatmak için titizlikle yaklaşmaktayım. Memnuniyetin ilk adımının doğru bir karşılamadan geçtiğini biliyorum. Bu anlamda müşterilerimizin stüdyolarımıza girdikleri andan itibaren kokusuyla, içerde çaldığımız müzikle ve karşılayan çalışanımızın gösterdiği güler yüzle kendisini iyi hissetmesine önem veriyoruz. İşlemlerimiz esnasında gösterdiğimiz titizlik ve özen de bu memnuniyetin devamlılığında çok etkili... Özellikle çalışanlarımızın hizmet kalitesini arttırmak için onların gelişimine yatırım yapıyorum çünkü; bizim işimiz bir sanatkârlık ve bu sanatı tüm çalışanlarımın özenle yapması ve sonucunda müşterilerimizin yüzlerindeki memnuniyeti görmek bizim için en değerli kavram. Son olarak uğurlarken de müşterilerimizin memnun ayrılmasına özen gösteriyoruz.

Kendim, bizzat işlemlerde her kadınımıza dokunmaya özen gösterirken müşteri anketlerimizden aldığımız geri bildirimleri de aylık olarak değerlendiriyor ve yaşanan memnuniyetsizliklerde elimizden gelenin en iyisini tüm ekibimizle sağlamaya özen gösteriyoruz. Kurduğumuz güçlü bağ ile kadınlarımızın yüzlerindeki güler yüzü gördüğümüzde tüm yorgunluğumuza değiyor.

Gelecek ile ilgili hedefleriniz neler?
Çocukluğumdan beri hayal ettiğim mesleği yapıyorum. Dokunduğum her kadına kendini güzel ve özel hissettirmeyi seviyorum. Gelecek hedeflerim arasında daha çok kadının bu sanatı öğrenmesine liderlik etmeyi istiyorum. Ben zorlu yollardan geçerek kendi ayaklarımın üstünde durabilen ve istihdam sağlayan bir iş kadınıyım. Bu sene içerisinde şunu fark ettim ki: Burcu Seyhan markası altında çalışan her kadınımıza ve genç kızımıza da aslında rol modelim. Gerek sanatbolan bu mesleği daha çok kadınımıza öğretmek ve onları eğitmek gerekse daha çok kadınımıza istihdam alanı yaratarak rol model olmak beni çok mutlu ediyor. Gelecekte, kadınların kendi yetenekleriyle kendi ayaklarının üstünde durabileceklerini onlara göstermeyi ve emeğin değer gördüğü bir sektörün gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyorum.

Son olarak okuyucularımız için neler söylemek istersiniz?
Mutluluğun yarında değil "an" da olduğunun bu dönem daha çok farkına vardım. Bu hayatta hep çevremi aydınlatacak ve iz bırakacak işler yapmaya özen gösterdim. Kendini özel ve güzel hissetmek için yarını beklemenin anlamsız olduğunu düşünüyorum. Bugün kendi değerimizi fark ederek bize değerli olduğumuzu hissettiren seçimleri yapmamız gerektiğine inanıyorum. Sizin vesilenizle bu yazıyı okuyan tüm kadınlarımızı değerli ve güzel hissedecekleri stüdyolarımıza bekliyor, herkese sağlıkla, huzurla, keyifle geçecek bir yıl diliyorum.

Adres: Orhan Mah. İsmail Gaspıralı Cad. Akven Bağçeşme Evleri No: 27 İzmit Kocaeli
İletişim: 0 (262) 324 83 76 - 0 (542) 276 81 17
Instagram: @burcuseyhan_beauty

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *