Bahar geldiğinde mi biz böyle oluruz, yoksa böyle olduğumuz için mi gelir bahar?” derken nisan ayına da oldukça pozitif ve çiçek bahçesi güzelliğinde bir giriş yapıyoruz. Böyle bahar havası estirişimizin sebebi sadece nisan değil, kapak konuğumuzun şehrin enerji dolu, pozitif yüzü Organizatör Şebnem Öztürk oluşunun da payı büyük! Düzenlediği ve tasarladığı organizasyonların namı şehrin sınırlarını aşmış, kalitesi ve organizasyon anındaki yüksek enerjisi ile tercih sebebi olmuş bir isim o. Her yeni sezonda yenilenen yapısı ve bu yıl yürüdüğü yola kattığı alternatif yenilikler ile Şebnem Öztürk Organizasyon kurucusu Şebnem Öztürk nisan ayı kapak konuğumuz...

Birçok organizasyonun altında imzası olan Şebnem Öztürk’ü tanımak isteriz. Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?
Enerjisi ve çalışma azmiyle 12 yıldır bu kentte birçok başarılı projenin üstesinden gelen, hayattan zevk alması gereken hiçbir anı kaçırmayan, iş harici boşluklarını hızlıca fırsata çevirip kendine özerk zaman ve alan yaratmayı seven, bahanelerle hayatı ıskalamayan, ailesinin küçük kızı Şebnem’im. Bir organizasyon şirketi kurmaya nasıl karar verdiniz? Sizi buna yönlendiren ne oldu? Profesyonel iş hayatım ve akademik eğitimim öğretmenlik ile başladı. Mecburi kalınan bir işsizlik sürecinden sonra önümde iki seçeneğim vardı: Ya KPSS’ye hazırlanıp devlete atanmayı bekleyecektim ya da bu kentte Turizm Duayeni Sevgili Ablam Funda Öztürk’ün iş fikri olan organizasyon şirketimizi açacaktım. Sektörü araştırdım, bu işin profesyonelleri ile fikir alışverişinde bulundum ve sonrasında da bu kendimi bu sektörün içinde buldum.

Dışarıdan bakıldığında işinizden oldukça keyif aldığınızı görüyoruz. Aynı zamanda tempolu bir iş olduğu da çok belli. Bu tempoya nasıl yetişiyorsunuz?
Sizi zorladığı zamanlar oluyor mu? Bu sektör; işinizi sevmeyi, emek vermeyi, onu takip etmeyi ve her daim yenilikçi olmayı bir de yaptığınız işin kişiliğinizle örtüşmesini, onu giydiğinizde üstünüzde eğreti durmamasını gerektiriyor... Aynı bir kıyafet gibi yaptığınız işin de üstünüze yakışması ve onun gerektirdiği gibi davranabilmeniz gerekiyor. İnsanların meslek seçimlerinde hatalar yaptığını gözlemliyorum. Bu örneği neden verdim? Çünkü ben bu iş için yaratılmışım sanki; görsel zeka, hızlı aksiyon alabilme, efektif çözümleme, iş bitiricilik... Hepsi bende mevcut. Kişiliğime o kadar uygun bir sektör ve çalışma hayatım var ki bu temponun beni üzmediği gibi daha fazla mutlu ettiğini samimiyetle söyleyebilirim.  Ben bu iş için yaratılmışım sanki; görsel zeka, hızlı aksiyon alabilme, efektif çözümleme, iş bitiricilik...Hepsi bende mevcut. Kişiliğime o kadar uygun bir sektör ve çalışma hayatım var ki bu temponun beni üzmediği gibi daha fazla mutlu ettiğini samimiyetle söyleyebilirim.

Yeni bir yıl, baharın başlangıcı derken organizasyonlar da hareketlenecektir diye düşünüyoruz. Bu bağlamda yeni sezona dair planlamalarınız hazır mı? Ve 2021 sezonunda organizasyonlarda ne gibi yenilikler bizleri bekliyor?
Sektörde şu zamana kadar gelmiş geçmiş en zor günleri yaşıyoruz. Dünyaca başımıza gelen bu salgın ve hastalık süreci tüm dengelerimizi şaşırtsa da yeni normalleşme sürecinde her şeye bıraktığımız yerden devam edeceğiz. 2021 yılı organizasyonları için birbirinden güzel, yeni nesil dekorasyon akımları, etkinlik fikirleri ve harika projelerle davet sahiplerimize ve çalıştığımız firmalarımıza unutulmayacak, muhteşem hazırlıklar yaptık. Senenin renk kodu “Mint Yeşili”. Dekorlarda ağırlıklı olarak “Transitional Konsept”leri göreceğiz. Projelerimizi paylaşmak için şirketimize bekleriz.

Bu işte tecrübeniz tartışılmaz. Peki fiyatlar ne durumda? Yani para-performans olarak bakarsak verdiğiniz hizmetin farkı ve fiyat skalası yeni sezona nasıl yansıyor?
Sevgili Grey Ekibi, samimiyetle söylüyorum ki bu soruyu bu seneki kadar çok almadım. Organizasyon, davet sahiplerimizin talepleri ile şekilleniyor ve bütçesi oluşturuluyor. Yani; “Talebe göre en iyi kalitede alınacak hizmetin bütçesini, en uygun bizden alırlar.” cümlesinin altını ısrarla çiziyorum. Davet sahiplerimize; kullanılan dekor ekipmanlarından tutun, catering hizmeti, çiçek dekorları, teknik ekipman, sahne hizmetleri gibi hizmet alanlarımızda en uygun bütçelemede teklifler sunuyor; çok özel ve tekrarı olmayan günlerini güvenle bizlere teslim etme rahatlığıyla nitelikli organizasyon almalarını hedef ediniyoruz. Hep söylüyorum yarışımız kendimizle! İşin özü şu; bizden, en iyi organizasyon servisini, bütçelemede en uygun skalada alırsınız.

BİZİM EN ÖNCELİKLİ MOTTOMUZ; HEP SÖYLÜYORUM; YARIŞIMIZ KENDİMİZLE! BİZDEN, EN İYİ ORGANİZASYON SERVİSİNİ BÜTÇELEMEDE EN UYGUN SKALADA ALIRSINIZ.

Bizce “Neye göre, kime göre ve verilecek hizmetin kalitesi nedir?” diyebileceğimiz bir soru-cevap algoritması var ama yine de sormak isteriz. Şebnem Öztürk ile çalışmak pahalı mıdır?
En iyi hizmet ve kalite göreceli bir kavramdır ama her şeyde olduğu gibi doğru da tektir Sevgili Damla. Renkler, ışıklar, müzik ve kokularla duyuları çelen bir ambiyansla hazırlık yapan bir organizasyon firması mı ya da "Masaüstüne şamdan, eh bir de çiçek koyalım da eksik kalmasın" diyen bir hizmet mi? Sorunun cevabı sanırım burada saklı. Pahalı değil, ÖZELDİR.

Plane Garden; harika bir proje ve içimiz kıpır kıpır... Heyecanlıyız. Kocaeli Üniversitesi Kamu İktisadi İşletmeleri iş birliğiyle Şebnem Öztürk artık kendi davet ve event taleplerine cevap vereceği harika bir mekâna sahip!

Yol alırken asla olduğunuz yerde saymıyor ve her sezon kendinizi yeniliyorsunuz. Şimdilerde Derbent Uygulama Oteli’nin yenilenen yüzü ile sizin de içinde bulunduğunuz yeni bir proje içerisinde olduğunuzu duyduk. Otelin bahçesindeki 900 yıllık çınar ağacına ithafen ortaya çıkardığınız marka: “PLANE GARDEN”dan bahsedelim mi? Peki başka projeleriniz olacak mı?
Harika bir proje ve içimiz kıpır kıpır... Heyecanlıyız. Kocaeli Üniversitesi Kamu İktisadi İşletmeleri iş birliğiyle Şebnem Öztürk artık kendi davet ve event taleplerine cevap vereceği harika bir mekana sahip! Ve bu arada yepyeni bir heyecanımı daha sizinle paylaşmak istiyorum. Bu sektöre girmem de bana öncülük eden Sevgili Ablam Funda Öztürk, mesleki tecrübesini Şebnem Öztürk Group çatısı altında birleştiriyor. Tursab onaylı Turizm Acentemızla MICE organizasyonları ve diğer acenta faaliyetlerini gerçekleştirerek globalde hizmet verecek bir Platforma taşınıyoruz.

Plane Garden ile ilgili hedefleriniz neler? Bu marka adı altında ne gibi hizmetler verecek?
Yerleşke; üniversitenin Turizm ve Otelcilik Bölümü’nü farklı bir binaya taşıması sebebiyle tamamen otel, konaklama ve etkinlik anlamında hizmet veren bir oluşuma geçti. Birbirinden özel ağaçları ve peyzajıyla otuz dönüm arazide bulunan yeşil bir cennet fizyolojisinde... Bu alan; tek seferde 2000 kişilik düğün, davet, firma etkinlikleri ve kurumsal organizasyonların yanı sıra üniversite konserleri, açık alan konserleri gibi birçok etkinlik türünde yelpazesi olacak şekilde tasarlandı. Ayrıca arazi içerisinde bir Kovboy kasabası da inşa aşamasında... Münferit ve grup misafirler için de hafta sonunda açık alan brunch etkinlikleri için cazibe merkezi olacağından hiç şüphemiz yok. Bir de misafirlerimiz bu hizmetleri kamu işletmesi avantajlarıyla ve fiyatlarıyla alacakları için talebin çok yoğun olacağından emin olduğumuz bir yatırımın içindeyiz.

Gerçekleştirdiğiniz organizasyonların ses getirdiğini gözlemliyoruz. Sektörde iyi bir izleniminiz var. Bu başarının sırrını neye borçlusunuz?
Sözünde durma!
Zaman yönetimi!
İstikrar!
Kendini yenileme ve yeniliklere açık olma!
Yapılan sayısız organizasyonda yaşanılan binlerce tecrübe!

Eminiz ki sizin için yaptığınız her organizasyon oldukça özeldir ama içlerinden hiç unutamadığınız ve keyifle planladığınız bir organizasyon var mıdır?
Her çift bir hikaye, kurumsaldaysa firmaların başarısına ortak olmak paha biçilemez... Hepsi birbirinden keyifli, hepsi birbirinden özel. Hep diyorum; bu işle birlikte o kadar güzel insanlar tanıdım ki... İnsan biriktirmek ve ilişkileri sürdürebilir kılmak sanırım bu işten aldığım en büyük haz olabilir. O yüzden "unutulmaz düğün, unutulmaz event" diye adlandıramam. Çok değerli arkadaşlarımız, dostlarımız oldu. Güzel insanlarla tanıştık ama elbette şu başarı hikayelerini paylaşmak isterim; Türkiye’de ve Global’de büyük şirket grubu Hayat Holding tarafından yapılan Kıdem Teşvik Ödülleri Töreni’nde 10 yılı aşkın işbirliğimiz için Kıdem Plaketi’ne benim de layık görülmem ve İstanbul’da bugün en iyi davet mekanları olarak bilinen Four Seasons, Adile Sultan Sarayı, Raffles Hotel, Ajia, Sait Halim Paşa Yalısı gibi çok özel mekanlarda organizasyon hizmeti vermiş olmam.

Başarımın sırrı: Sözünde durma! Zaman yönetimi! İstikrar! Kendini yenileme ve yeniliklere açık olma! Yapılan sayısız organizasyonda yaşanılan binlerce tecrübe!

Peki Şebnem Öztürk sadece Düğün Organizasyonu ve Kurumsal Davetler mi düzenler? Mesela Kına Organizasyonları da verdiğiniz hizmetler arasında var mıdır?
Kına organizasyonları eski ritüellerinden çok daha farklı bir yapılanmaya girdi. Bu ritüellerdeyken yapılan iş ve organizasyon hizmetlerindeki taleplere olumsuz dönüş sağlıyorduk. İşimizde hedefimiz her zaman üretmek olunca ve kına organizyonu talepleri de artık tam da istediğimiz projeleri ve konseptleri gerçekleştirecek revizyona uğrayınca Şebnem Öztürk Kınaları’na “Merhaba” diyelim, dedik. Ama bildiğiniz kına ritüellerini unutun! Mottomuz; “Gecenin başrolü gelinimiz!” Amacımız asla gelinimiz otursun, önünde kızlar dans etsin değil; “Bride to be” planlaması düşüncesiyle hizmet vermektir. Ekip olarak gelinimiz için mutlu sona bir kala; dostları, akrabaları ve arkadaşlarıyla çok eğleneceği etkinliği, görsel bir şova dönüştürmekteyiz.

Son olarak şunu sormak istiyoruz: Şebnem Öztürk organizasyonu tercih eden fark yaratır diyebilir miyiz?
Davet sahiplerimizin beklentilerini karşılamak önceliğimiz. Bu beklentilerde bazı dinamikleri göz önünde bulundurmaksa bu işin püf noktası. Aile gelenek yapısı, önem ve öncelikler, davete katılacak misafirlerin analizi gibi değişkenleri göz önünde bulunduran organizasyon şemasında hizmet verebilmek en önemli özelliğimiz. Davet sahibine bu rehberlikte hizmet vermek zaten bir ayrıcalıktır... Tüm bunlardan yola çıkarak; Güven esaslı teslimiyetin tercihi, Şebnem Öztürk Organizasyon’dur.

"Yaşamda çok anlamlı bulduğumuz bir eyleme yani işimize sahibiz."
Yanımızda olduğunuz için Grey Ekibi’ne sonsuz teşekkür ederiz...

Adres: Sahil Mahallesi, Güvenlik Caddesi, Selçuk Özdil İş Merkezi No:12 K:1 Başiskele Kocaeli
İletişim: 0(262) 324 95 85 I 0(549) 712 41 03
Instagram: @sebnemozturkorg
info@sebnemozturk.com.tr
Web: sebnemozturk.com.tr

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *