Sakarya’ya birçok markanın gelmesini sağlayan, mimarisi ve ambiyansı ile 11 yıldır hizmet veren Serdivan Alışveriş Merkezi Müdürü Aydın Küçüksevindi ile AVM’ye dair merak edilen konuları konuştuk. Gelen misafirlerine sağlık, konfor ve çeşitlilik sunan Serdivan AVM çalışanları, her yaş grubundaki ziyaretçilerini en iyi şekilde karşılamak için 24 saat boyunca otel personeli titizliğinde çalışıyor.

Merhabalar Aydın Bey, sizi tanıyabilir miyiz?
Lisans eğitimimi Erciyes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Yöneticiliği bölümünde tamamladım. İş hayatıma turizm sektöründe başlayıp, 10 yıl Rixos-Hilton ve Dedeman Gruplarında çalıştım. Yaklaşık 10 yıldır alışveriş merkezi müdürlüğü yapıyorum. Konya, Kayseri, Ankara gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinde görev aldım. 6 yıldır Serdivan’da görev yapmaktayım.

Aydın Bey AVM yönetmenin ne gibi zorlukları var, bize biraz bahseder misiniz?
AVM'ler, Türk perakende hayatının katma değerini arttıran ve ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıyan yapılardır. Her gün binlerce ziyaretçisi olan AVM’lerde çocuklarımız başta olmak üzere bizi ziyaret edecek her ziyaretçinin öncelikle güvenliği ve huzuru olmak üzere AVM'de bulunduğu her dakikayı güzel geçirmesi çok önemlidir. Çoğu insanın yatmaya hazırlandığı saatlerde AVM’lerde ertesi gün için çalışan mutlaka birileri vardır. 24 saat hayat hiç durmaz, AVM’ler fabrikalar gibidir. Sabah açılıştaki makyaj çok önemlidir. Temizlik bezleri, zemin yıkama makineleri her daim mesaidedir. Bitmeyen bir mücadele ve özveri AVM çatısının altından hiç eksik olmaz. Onlarca, yüzlerce insan ziyaretçilere karşı mahcup olmamak için bir otel personeli titizliğinde çaba gösterir.

TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgemizi de aldık. Ve yaptığımız tüm çalışmaları da ziyaretçi vetakipçilerimizlehem bilgilendirme hem de farkındalık yaratma anlamında paylaşmaktayız.

Serdivan AVM'nin diğer AVM’lerden farkı nedir?
Güçlü marka karması, mimarisi, ambiyansı ile gelen her ziyaretçiye alışveriş, gastronomi ve eğlence keyfi sunuyor. Birçok marka şehre ilk defa Serdivan Alışveriş Merkezi ile giriş yaptı ve bu anlamda Sakarya’da olmayan yeni markaları hala Serdivan AVM’ye getirmekteyiz. Kolay ulaşılabilir, rahat ve büyük otoparkı olması ziyaretçilerimize kolaylık sağlarken, her yaş ziyaretçiye uygun eğlence alanları bowling, karaoke, çocuk oyun alanları, Gold Class sinema salonları ile alışverişin yanı sıra yaşam merkezi de aynı zamanda.

Sosyal medyada gerek sağlık gerekse sosyal farkındalık anlamında birçok AVM’den farklı bir strateji uyguluyorsunuz. AVM olarak bu konularadikkatçekmesebebinizi bizimle paylaşır mısınız?
Serdivan Alışveriş Merkezi olarak ziyaretçilerimiz için AVM’nin her noktasında hijyen koşullarına ve konforuna her zaman çok dikkat etmekteyiz. Yeni normalleşme dönemi ile birlikte hijyen sürecimize ait detayları paylaşmaya da başladık. Türk Standartları Enstitüsü’ne başvurarak, sağlık ve hijyen önlemlerimizi tescil ettirdik. TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgemizi de aldık. Ve yaptığımız tüm çalışmaları da ziyaretçi ve takipçilerimizle hem bilgilendirme hem de farkındalık yaratma anlamında paylaşmaktayız.

Bir kişi Serdivan AVM'ye girdiğinde bütün beklentilerini karşılayabilir mi? AVM olarak ne tür hizmetler veriyorsunuz?
Geniş ve güçlü marka karmamız, gastronomi anlamında farklı alternatiflerimiz, eğlence alanlarımız ve geniş, büyük, farklı konseptlerdeki sinema salonlarımız ile ziyaretçilerimizin beklentilerini karşılayabiliyoruz. Aynı zamanda Hes Kodu alınması, ateş ölçümü gibi giriş kapılarındaki tedbirlerimizi de misafirlerimizi bekletmemek adına girişlere konumlandırılmış Hes Kodumakinelerimizvedetektörlere sabitlenmiş ateş ölçerlerle yapmaktayız. Tüm hijyen tedbirleri ile güvenli alışveriş imkanı sunuyoruz. Ayrıca yeme içme katımızda geniş bir teras alanımız var, Sakarya manzarası eşliğinde misafirlerimiz tüketimlerini yapabiliyor. Ek olarak mescit, ATM, revir, hemşire, bebek arabası, tekerlekli sandalye vb. ihtiyaçlarında da misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

Sakarya doğal güzellikleri gereği turist çeken bir yer. Sizleri ziyaret eden yabancı turistlerimiz için ne gibi avantajlar var?
Ağırlıklı olarak yaz aylarında AVM’mize gurbetçiler ve Arap turistler başta olmak üzere yerli ve yabancı turistler gelmektedir. Giyimden kozmetiğe, ev eşyalarından aksesuarlara tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, memnun ayrılmaktadırlar.

Adres: Arabacıalanı Mahallesi, Mert Sokak, No:25 Serdivan Sakarya
İletişim: 0264 777 18 20
Instagram: @avmserdivan
www.serdivanavm.com.tr

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *