İstanbul Bebek’te kendi içinde büyük ihtişamlar barındıran ama bir o kadar da içinizi ısıtan bir mekan açıldı; Risala Bebek... Kokteylleri, dünya mutfağından özenle seçilmiş yemekleri, efsane hamburgeri ve sade şık ortamı ile cezbediyor. Önce biraz bu cesareti gösteren mekanın sahibesinden bahsedelim isterim.

Doktor Elif Çolak; Çapa Tıp Fakültesi mezunu ve medikal estetik alanında kendini oldukça geliştirmiş bir hekim. 12 yıldır bu işi yapmakta ve 9 yıldır L’uva Klinik ile sektörde büyük başarılar elde ederek devam ediyor... Değişen ve gelişen L’uva Klinik yapısı ile birlikte sektörün en büyük ihtiyaçlarından biri olan uzman estetisyen açığını fark eden Dr. Elif Çolak, mesleğe iyi estetisyenler yetiştirmek, meslek sahibi olmayan kadınlara meslek edindirmek ve bu alanda bir fark yaratmak amacı ile L’uva Beauty & Academy bölümünü kurmuş.

Şimdi de Elif hanımın bizlere hediye ettiği Risala Bebek’in hikayesinden bahsedelim... Aslında tamamen Dr. Elif Çolak’ın hayali... Risala; “mektup” demek. Neden mektup derseniz Elif hanım şöyle diyor; birini mektup yazacak kadar çok seviyorsan ne kadar şanslı bir insansın... Risala, biraz duygusal, masalarda mumlar eriyor... Camda Bebek manzarası, arkada bazen 90’lar çalıyor, hafta içi bazı akşamlar şiir geceleri düzenleniyor. Ceyhun Yılmaz ve şair arkadaşları geliyor... Bazen eventler ve özel davetler için kapanıyor. Duygusal bir mekan denildiğinde aklınıza kasvet dolu bir yer gelmesin. Haftanın 6 günü dj performansı var.

Mekan sahibi doktor olunca cheddar’ı hamburgerin içerisine enjektörle kendiniz dolduruyorsunuz. Kokteyllerin sunumu bambaşka, duruma göre isimler değişiyor. “She said no” var mesela baya sert! Ya da “she said yes” baya bir mutluluk depoluyor insana...“Helsinki” var mesela, üzerinde marshmallow olan kocaman bir adam. Sunumlar aşırı keyifli ve açıkcası tam instagram’da paylaşılası... Tatlılardan; “cennet çamuru” var. Cennetin çamuru işte anlayın... Öyle efsane bir lezzet!

Menü, çeşitliliği ve alkol yanı ikramlarında çok iyi. Danışmanlığını ünlü şef Murat Bozok yapmış sonuç olarak...

Risala Bebek, İstanbul’da kapılarını açtı. VE KADIN ELİ GECE HAYATINA DEĞDİ!

Yahu kadın kısmının gece hayatında ne işi var demeyin! “Kadının eli değen her iş bambaşka olur” diyor Elif hanım... Mekanın iç dizaynı, avizesi, aplikleri ve tüm ince detaylar Elif hanım tarafından özenle seçilmiş. Risala’nın kapısından içeri girdiğinizde kendinizi çok özel hissedeceğinize garanti veriyor olmak abartı olmaz...

Instagram: @risala.bebek

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *