Merhaba sevgili okurlar yine harika bir konukla sizlerleyiz. Size Gözde Derin Tiryaki’den ve nefis çaylarından bahsedeceğim. Kendisi müthiş bir enerjiye sahip, harika işler yapıyor. Bildiğiniz üzere çeşitli kilo problemlerine yönelik ek takviye olarak organik zayıflama çayları hayatımıza sihirli dokunuşlar yapabiliyor. İşte bu noktada Gözde hanımın üreticisi olduğu “Gözde’nin çayları” sizler için güvenli bir adres diyebilirim… Hatta Gözde hanımla röportajımız esnasında harika çekimler yaptık ve bu anları enfes bir backstage ile taçlandırdık. Keyifli okumalar ve izlemeler.

GÖZDE HANIM BİZE KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ? GÖZDE DERİN TİRYAKİ KİMDİR?

1993 Kocaeli doğumlu 5 çocuk annesiyim 7 yıldır sevdiği işi yapan çalışmaktan, üretmekten beslenen girişimci ruhlu bir kadınım. Her zaman çalışmayı, üretmeyi ve araştırmayı seven biri oldum bu yönümü çok güçlü buluyorum. 2018 yılında kendi ismimi markalaştırdım. Aynı zamanda Favorite Tea, Gözde'nin Çayı, 41 Fit, 41 Karat, Leopar and Kaplan Mountain House markalarının kurucusuyum. Asıl alanım çocuk gelişimi üzerine olmasına rağmen bu mesleği yapmıyorum zaman içerisinde ilgim tamamen farklı sektörlere kaydı.

BİTKİSEL SEKTÖRE NE ZAMAN VE NASIL BAŞLADINIZ?

2015 yılında başladığım bu sektöre 4 yıllık alaylı tecrübemi katarak kendi adımı verdiğim ve rengini doğadan esinlendiğim “Favorite Tea Gözde'nin Çayı” markasını kurdum. İnsanlara bilinçli hizmet verip güzel geri dönüşler almak ruhumu besledi. Denizinde damla olduğumu düşündüğüm bu tılsımlı meslekte gücümü öncelikle bana güvenen müşterilerimden ve okuduğum, edindiğim kadim bilgilerden alıyorum. Tıbbi ve şifalı bitkiler, doğal kozmetik ve tıbbi aromatik bitkiler eğitimini tamamladım öğrenmenin yaşının olmadığına öğrenmem gereken daha çok bilginin olduğuna inanıyorum.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİNİZDE NELER VAR? SATIŞLARINIZI NEREDE VE NASIL GERÇEKLEŞTİRİYORSUNUZ?

Bitki çayı, kahve, detox, karışık bitki yağı, hindistan cevizi yağı, propolis şurup, çeşitli bitki suları, vücut jelleri, termal ve korse ürünlerimiz mevcut. Hem internet ortamında hem mağazamda satış gerçekleştiriyorum. Yurtdışında farklı ülkelerlerde çalışmalar yapıyoruz. Aynı zamanda Türkiye'de farklı markalara ürün tedariği sağlıyorum. Kadınlarımıza istihdam sağlamak için elimden geleni yapmaya gayret gösteriyorum. Toplumumuzda kendi ayakları üzerinde duran ekonomik özgürlüğünü kazanmış, kendini her anlamda ifade eden kadınların çoğalmasını yürekten destekliyorum.

GÖZDE'NİN ÇAYI VE DİĞER ÜRÜNLERİNİZİN İÇERİĞİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Tabi, çayımız 14 farklı bitki karışımından oluşuyor bunlar; yeşil kahve, aspir çiçeği, ekinezya, avakado yaprağı, hibiskus, kırmızı ginseng, sinameki, mate otu, limon otu, biberiye, funda, maydonoz, zencefil, ve kuşburnundan oluşuyor. İçeriğimiz oldukça güçlü ancak bu göz korkutmasın neticede zehir ile ilacı ayıran dozudur. Favorite Coffee; Arabica kahve, tarçın, zerdeçal, hindistan cevizi, kakao, hurma çekirdeği ve propolisten oluşuyor. Favorite Detox; Karahindiba, aspir çiçeği, ekinezya, mısır püskülü, dikenli incir, kırmızı ginseng, kudret narı, mate otu, lepidium, biberiye, ananas, nane, maydonoz, zencefil ve misket limonundan oluşuyor. Propolis Şurup; Zerdeçal, Propolis, Havlıcan, harnup özü, arı sütü, ıhlamur, hibiskus, zencefil, adaçayı, bal ve pole karışımdan oluşuyor. Hindistan cevizi yağı tamamen katışıksız saf hindistan cevizinden üretiliyor soğuk sıkımdır.

PEKİ FARKLI ÜRÜNLERDE GELECEK Mİ?

Tabi ki üretmeyi, araştırmayı seviyorum henüz duyurusunu yapmadım ama benim gibi gece kuşlarını mışıl mışıl uyutacak bir ürünüm var test aşamaları tamamlanmadı. Deneme aşamasında ve yakında piyasada yerini alacak. İçeriği tabi ki tamamen bitkisel. Ne derdimiz varsa dermanı doğada var arkadaşlar buna inanın. Kendimi bildim bileli uyku problemi yaşayan bir insanım uyuyabilmek için türlü ilaç da kullandım bir çok tavsiye de uyguladım ama çözüm olmadı. En son deneye yanıla bir ürün geliştirdim ve son 2 aydır mışıl mışıl sabahlara kadar uyuyorum desem… :)

SİZ DE KENDİ ÜRÜNLERİNİZ İLE ZAYIFLADINIZ DOĞRU MU?

Evet daha öncede 2 defa doğum sonrası kilolarımı ürünlerimi kullanarak verdim şimdi de aynısı oldu. 30 Nisan 2021'de çiçeğimi kucağıma aldıktan tam 2 ay sonra 19 Haziran 2021’de 90 kg 650 gramla Gözde'nin Çayına başladım. Onunla beraber Favorite Coffee, vücut jeli ve termal ürünlerim ile destekledim. Ve olabildiğince sağlıklı beslenmeye bol su içmeye özen gösterdim. Kendime hedefler koydum 31 Aralık 2021’de yani 6 ay sonra 63.4 kg ile sürecimi tamamladım. Tüm bu süreci @gozdederintiryaki  instagram hesabımda başa tutturulan hikayelerde sabitledim. 6 aylık süreci birkaç dakika içerisinde izleyebilir, her şeyden yiyip -27 kg’a nasıl veda ettiğimi görebilirsiniz.

BU SÜRECİNİZDE SPOR YAPTINIZ MI PEKİ?

Hayır. Kg verme sürecimde bebeğim küçük olduğundan ve emzirdiğimden dolayı spor yapmaya vakit bulamadım ve bu süreçte evden çalıştım ama 22 Mart 2022 tarihinde bireysel antrenörüm Volkan Uzala ile haftada 2 gün spor yapmaya başladık. Şu anda güncel kilom 62.1, -1.3 de sporla gitmiş. Kg verme sürecimde spor yapamasam bile öneminin büyük olduğuna inanıyorum ve herkese tavsiye ediyorum. Büşra Akın Pt House ve ekibine de selamlar.

MÜŞTERİLERİNİZLE BİREBİR Mİ İLGİLENİYORSUNUZ?

Evet, bu benim önceliklerim arasında kullanıcılarım ya da kullanıcı adaylarımın karşılarında beni veya benim yetiştirdiğim asistanlarımı bulmaları daha bir güven yaratıyor. 7 yıldır doğru düzgün tatil bile yapamadım desem yalan olmaz personelim pazar günleri hafta tatili yaparken, bayramlarda izin kullanırken ben telefon başında kullanıcılarımın sorularına yanıt veriyorum. Bir çoğu ile çok samimi bir bağ geliştirdik Türkiye'nin her ilinde bana açılan bir çok kapı var bunu bilmek bile beni inanılmaz rahatlatıyor. Yılda bir iki defa kısa seyahatlar yapıyorum sosyal medya hesaplarımda gittiğim yerlerden paylaşım yapınca; bizede gel, bak bana uğramadan gidemezsin diyip küsen kullanıcılarım var. İyi ki varlar hepsini çok seviyorum. Benim bir ailem de onlar.

BİTKİSEL SEKTÖR HARİCİNDE BİR DE GÜZELLİK SEKTÖRÜNDESİNİZ.

Doğrudur, hiçbir zaman “hamdım piştim, oldum.” demedim. Her zaman yeni deneyimlerle kendimi sınamaya sürekli fırsat olarak bakıyorum. 2018 yılında Kartepe'de kendi ismimi verdiğim güzellik merkezimle 4 yıldır hizmet veriyorum. Bir çatı düşünün altında birden fazla sektör ve alan barındıran. Kuaför bölümümüzde; gelin hazırlığı, profesyonel make-up, saç kesimi, fön, kaş bıyık, ağda, manikür, pedikür gibi işlemler gerçekleştiriyoruz.

Kartepe'nin ilk ve tek güzellik merkeziyiz. Malum sektörümüz yeniliklere açık bir sektör bu sebeple şubat ayında UZM. EST. SENA AKBARİ ile anlaştık Sena hanımın kendi markası olan TrendEstetik ile merkezimizde Hydrafacial, medikal bakım, lazer epilasyon, göz etrafı bakımı, nem ve kolajen bakımı, akne bakımı, leke karşıtı bakımlar, vücut bakımı ve incelme, sıkılaşma yağ parçalama, selülit giderme gibi işlemlerin uygulamasını yapıyoruz.

Merkezimizde 3D yapay zeka ile donatılmış cilt analiz cihazımız var bu cihazın sağladığı hizmeti her zaman ücretsiz tutmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra extra ücret talep etmediğimiz TrendMonica ile collagen destekli göz etrafı masajı, el, kol, dekolte masajlarımızda mevcut danışanlarımızın memnuniyeti her zaman önceliğimizdir. Kocaeli'nin en’lerinden olan YASEMİN TORAMAN ile de anlaşma yaptık merkezimizde kalıcı makyaj, ipek kirpik, kirpik lifting işlemlerini kendisi alıyor işinde çok başarılı birbirinden güzel işlemler çıkarıyor. Yeniliklere her zaman açığız farklı işlemler getirmeyi de düşünüyoruz. Kartepe'nin buna ihtiyacı vardı.

BİRDEN FAZLA SEKTÖRÜN İÇİNDESİNİZ YAŞINIZ ÇOK GENÇ VE 5 ÇOCUK ANNESİSİNİZ İNANMAYANLAR OLUYOR MU?

Sadece dış görünüşüne bakılarak karar verilen her kadın aklı, zekası, gücü ve yetenekleri ile sizi alaşağı edebilir. İnanmayanlar çoğunlukta diyebilirim. Yaşımı ve çocuk sayısını duyunca bi de bunların yanında bu kadar kariyer, şaka yaptığımı düşünüyorlar ben de kolay olmayacağını biliyordum zorlukları var ama eğlenceli de sıkılmaya, depresyona girmeye vaktim olmuyor. Onlarla beraber büyüyor öğreniyorum. Yetemediğimi hissettiğim anlar da oluyor tabi böyle anlarda “bu tempolu hayatı sen seçtin şimdi hemen kafanı topla ve ayağa kalk, daha hayata geçireceğin projelerin var Gözde'cim” diyorum ki gerçekten öyle şu sıralar gündemimiz epey meşgul yeni bir sektöre daha girmenin heyecanı içindeyim. Çocuklarımın babası ve aynı zamanda iş ortağım olan YASİN TİRYAKİ ile 2019 yılından beridir üzerinde çalıştığımız bir projemiz var '41 KARAT' adında Kocaeli'nin kalbinde bir butik otel açmayı planlıyoruz.

2022 mayıs itibariyle çalışmaları hızlandırdık, açılış nasipse 2024 Şehir hayatının karmaşasına ufak bir mola vermek isteyenleri bu minimal cennette ağırlamak bizler için büyük bir mutluluk olacak. İçinde derin bir tarih barındıran, cıvıl cıvıl kuş sesleri ve eşsiz doğa manzarasıyla 41 KARAT sizler için inşa edilmeye başladı. Bu kuruluş'un en büyük özelliği ciro'nun belirli kısmının bağışlanacak olması. Tamamen bu dünya için kendimizi adamak ve çalışmak doğru değil ben buna inanıyorum. 3 yıldır gönüllü olarak hizmet verdiğim bir dernek var sosyal medyada takipçi gücümü kullanarak yardıma muhtaç insanlara el uzatmaya çalışıyorum. Ve neden daha fazlası olmasın diye düşünürken aklımda böyle bir fikir uyandı.

İŞ YAŞAMINDA BAŞARILI OLMAK İÇİN KENDİNİZE KOYDUĞUNUZ ÖNCELİKLİ HEDEFLER NELERDİR?

Öncelikli hedefleri her zaman hayallerim belirledi. 20'li yaşları iyi değerlendirmek ve zamanın kıymetini iyi bilmek lazım. Bakmakla yükümlü olduğum pırlanta gibi evlatlarım ve kendime verdiğim o büyük söz beni bu günlere taşıdı. Yaşam cesur ve cömert olanlara sunulur, korkanlara değil öyle değil mi? Ben kaderimi görüp takatime aşık oldum. Bir şeyin kurulması için gereken şey akıl olsa da o şeyin var olması için gereken şeyin sevgi olduğuna inanırım. Bu yüzden akıl ile kurduğum bu platformun gösterdiğim sevgi ile var olduğunu görüyorum. Uykudan, sevdiklerimden, sosyal hayatımdan feragat edip çok çalışarak emek verdiğim ve adeta bir bebek büyüttüğüm markamın bugünlere gelmesine katkı sağlayan beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim perdenin önünde sadece ben olsam da arka planda çalışan kalabalık profesyonel bir ekibe sahibim.

GİRİŞİMCİ KADINLARA ÖNERİLERİNİZ NELERDİR?

Öncelik cesur olmaları, sen yapamazsın diyenlere inat doğru bildikleri yolda emin adımlarla ilerlemeleri. Kendilerini hiç bir zaman bir erkeğin vicdanına bırakmamaları, biz kadınlar çok güçlüyüz kendi paramızı kazanabilir ayaklarımızın üstünde durabiliriz tabi bazen düşeceğiz, tökezleyeceğiz önemli olan oradaki mesajı doğru biçimde almak ve kendimize olan inancı hiçbir zaman kaybetmemek. Düşmeden kalkmanın, ağlamadan gülmenin ne denli önemli olduğunu anlayamayız. Bu yüzden güzel kadınlar sizlere tavsiyem; asla arkanıza bakmayın, kendinize olan inancı hiçbir zaman kaybetmeyin, tutkularınıza sahip çıkın ve onlar için mücadele vermekten asla vazgeçmeyin. Birini bir şeylere ikna etmeye çalışıyorsanız orayı terk edin. Artık kimseyi ikna edecek ya da inanmamış insanlarla yola çıkacak zamanda değilsiniz. Kendinize ikinci bir iş ya da ikinci bir gelir kaynağı yaratın.

SİZDEN FİKİR ALMAK İSTEYEN İNSANLARIN SİZE NASIL ULAŞABİLİRLER?

Aşağıda iletmiş olduğum hesaplardan bizimle iletişim sağlayabilirler.
@gozdenincayi_
@gozdederintiryaki
info@gozdederintiryaki.com.tr

MOTTO: BİR ELİNDE KORKU, BİR ELİNDE CESARETLE YÜRÜMEYİ ÖĞREN. - ÇAYLAR KRALİÇESİ

0 Yorum

Yorum Alanı

Lütfen gerekli Alanları Doldurunuz *